Korony na implantach – wszystko, co należy wiedzieć!

Braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny – ubytki osłabiają też i pogarszają zgryz. Jeśli chcesz uzupełnić utracone uzębienie, korony na implantach to jedno z rozwiązań, które możesz wybrać.

Korony na implantach często są błędnie nazywane właśnie implantami. W praktyce implant to jedynie „rusztowanie” osadzone w kości żuchwy, które jest bezpośrednią podporą właśnie dla widocznej części – korony, która do złudzenia przypomina prawdziwy, naturalny ząb. Co jeszcze musisz wiedzieć o koronach na implanty?

Korona na implancie – czym jest?

Cały utracony ząb odtwarzają trzy elementy: implant wszczepiany bezpośrednio w kość żuchwy, łącznik i korona osadzona na łączniku. Korony na implantach to jedyne widoczne elementy takiego uzupełnienia protetycznego – zastępują naturalny ząb i pełnią wszystkie jego funkcje. Sam implant bez korony nie zastępuje zęba. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim trwałość (sam implant bardzo rzadko ulega uszkodzeniu, a wymiana korony jest stosunkowo łatwa i nieskomplikowana). Korony na implancie nie wymagają też ingerencji wiążącej się z zakładaniem klasycznego mostka, czyli oszlifowania stałych zębów okalających ubytek. O implant z koroną należy dbać identycznie jak o własne stałe zęby.

Rodzaje koron na implantach

  • korona akrylowa – mało wytrzymała, stosowana jako uzupełnienie tymczasowe;
  • korona porcelanowa – mocowana na podbudowie z metalu lub złota, wytrzymała, ma naturalny wygląd;
  • korona pełnoceramiczna – najczęściej stosowana w tzw. strefie estetycznej żuchwy i szczęki, ma wygląd naturalnego zęba.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie korony na implantach mogą zostać użyte w twoim przypadku, skontaktuj się z naszymi specjalistami z Galerii Uśmiechu. Zapoznają się z twoją sytuacją i doradzą ci możliwie najlepsze wyjście, które pozwoli ci znowu cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem!