Leczenie paradontozy Kraków


lek. stom. Joanna Rozwadowska, stomatolog Kraków


Periodontologia to dla mnie więcej niż leczenie, gdyż bardzo często działania profilaktyczne i lecznicze, to wręcz walka o bezpieczeństwo zębów Pacjenta. Krwawienie dziąseł i uczucie dyskomfortu, zazwyczaj zwiastują poważne kłopoty ze zdrowiem, których nie można bagatelizować. Temat paradontozy, jej wczesnych objawów jest powszechnie omawiany – przez lekarzy, w reklamach telewizyjnych, jednak wciąż większość osób dotkniętych dolegliwością skrywa kłopoty. Szacuje się, że krwawienie dziąseł dotyczy co drugiej dorosłej osoby! Pamiętajmy, że nieleczone zapalenie dziąseł może doprowadzić do bezpośredniego zagrożenie dla zębów i całego organizmu. W Galerii Uśmiechu eliminujemy ten problem w ramach oferty: leczenie paradontozy Kraków.

Posiadam specjalizację z periodontologii, potwierdzoną zdaniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Angażuję się w propagowanie idei profilaktyki onkologicznej, leczenia schorzeń błony śluzowej, chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej, mikrochirurgii oraz sterowanej regeneracji kości.

Jestem do Państwa dyspozycji, jako lekarz oraz opiekun, który zadba o Państwa zdrowie również poza gabinetem stomatologicznym, dobierając najwłaściwsze leki i preparaty do higieny jamy ustnej. Zapraszam do skorzystania z oferty: leczenie paradontozy Kraków w Galerii Uśmiechu.

 

lek. stom. Joanna Rozwadowska, spec. periodontolog

Leczeniem paradontozy w Galerii Uśmiechu zajmuje się lek. stom. Joanna Rozwadowska, specjalista periodontolog. Krwawienie dziąseł i uczucie dyskomfortu, zazwyczaj zwiastują poważne kłopoty ze zdrowiem, których nie można bagatelizować. Temat paradontozy, jej wczesnych objawów jest powszechnie omawiany – przez lekarzy, w reklamach telewizyjnych, jednak wciąż większość osób dotkniętych dolegliwością skrywa kłopoty. Szacuje się, że krwawienie dziąseł dotyczy co drugiej dorosłej osoby! Pamiętajmy, że nieleczone zapalenie dziąseł może doprowadzić do bezpośredniego zagrożenie dla zębów i całego organizmu. Leczenie paradontozy Kraków w Galerii Uśmiechu jest bezbolesne, stosujemy sprawdzone metody znieczuleń. Dla zdrowia i komfortu naszych pacjentów stosujemy także nowoczesne technologie – system Vector oraz lampę do terapii fotodynamicznej FotoSan.

Objawy paradontozy


leczenie paradontozy Kraków

Jeśli mają Państwo jeden lub więcej z wymienionych objawów, mogą Państwo cierpieć na paradontozę:

  • krwawienie, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł
  • odsłonięcie szyjek zębowych
  • wydłużanie się koron zębów
  • przemieszczanie się zębów
  • rozchwianie czy nawet ich utrata
  • nieprzyjemny zapach z ust
  • nadwrażliwość na zmiany temperatury

Przyczyny Paradontozy


Zapalenie dziąseł i przyzębia wiąże się najczęściej z niedostateczną higieną jamy ustnej oraz podatnością genetyczną na tą chorobę. Choroba jest związana z płytką bakteryjną i kamieniem nazębnym, który może znajdować się nad – i poddziąsłowo na powierzchni zębów. Kamień jest siedliskiem bakterii, które pozostawione przez dłuższy czas na powierzchni zęba rozmnażają się i infekują dziąsło a następnie kość prowadząc do jej zniszczenia i w rezultacie rozchwiania, a nawet utraty zęba.

Powstawaniu paradontozy sprzyjają także: nieprawidłowe uzupełnienia protetyczne, nieszczelne wypełnienia, wady anatomiczne tkanek jamy ustnej – wszystko to, co sprzyja gromadzeniu płytki bakteryjnej.

Konsultacja periodontologiczna

Podczas wizyty konsultacyjnej w ramach oferty leczenia paradontozy Kraków lekarz periodontolog diagnozuje stan przyzębia, ocenia stan kości i ustala optymalny plan leczenia.

Jak leczyć paradontozę? Leczenie paradontozy Kraków


Pierwszym etapem leczenia paradontozy jest usunięcie przyczyn choroby i osiągnięcie zadowalającego stanu higieny jamy ustnej. Osiąga się to poprzez oczyszczenie zębów z płytki nazębnej. Profesjonalne oczyszczenie zębów obejmuje usunięcie wszystkich naddziąsłowych i poddziąsłowych osadów nazębnych przez lekarza lub higienistkę. Stosuje się tutaj w szczególności:

 

Skaling naddziąsłowy polega na usunięciu kamienia nazębnego gromadzącego się na powierzchniach koron zębów, za pomocą urządzeń ultradźwiękowych zwanych skalerami. Po scalingu wykonuje się polerowanie wszystkich czyszczonych powierzchni zębów. Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej. Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów wskazane jest zastosowanie lakierów fluorkowych.

Zabieg stosowany jest w przypadku obecności złogów kamienia położonych poddziąsłowo. Zwykle przeprowadzany jest łącznie ze skalingiem naddziąsłowym. Zastosowanie znajdują tu zarówno skalery ultradźwiękowe, jak i narzędzia ręczne tzw. kirety. Końcowym elementem zabiegu jest wygładzenie powierzchni korzenia (root planing) i nałożenie lakieru fluorkowego.

Stosowany jest w przypadku obecności pogłębionych na skutek rozwoju paradontozy kieszonek przyzębnych Po chirurgicznym odsłonięciu dziąseł przeprowadzamy dokładne oczyszczenie korzeni zębów. Zabieg zakończony jest zszyciem dziąseł, dzięki czemu goją się one łatwo. Ten rodzaj kiretażu eliminuje najlepiej stan zapalny dziąseł prowadząc do zahamowania choroby przyzębia.

To system do dezynfekcji tkanek aktywowanej światłem, który bezpiecznie i skutecznie leczy infekcje jamy ustnej. Metoda pozwala na eliminację wszystkich mikroorganizmów zagrażających zdrowiu w obrębie jamy ustnej, takich jak bakterie, wirusy i grzyby. Terapia fotodynamiczna polega na zastosowaniu substancji wrażliwej na działanie światła czerwonego (fotouczulacza), która wiąże się ze strukturami mikroorganizmów. Pod wpływem strumienia światła czerwonego tworzy się tlen singletowy, który natychmiast zwalcza mikroorganizmy. Terapia jest bezpieczna, gdyż nie ma wpływu na tkankę ludzką. Metoda może być stosowana wielokrotnie, ze względu na brak działań niepożądanych. Dzięki bezbolesności nasi pacjenci pozytywnie reagują na leczenie i znacznie chętniej podejmują działania prowadzące do dbania o higienę jamy ustnej, co jest podstawowym warunkiem skutecznego leczenia. Jednorazowe wykonanie zabiegu wpływa na poprawę stanu zdrowia przyzębia, a w dłuższym okresie obserwujemy również pozytywne zmiany uwidaczniane podczas diagnostyki obrazowej.

System Vector to bezinwazyjna, skuteczna oraz komfortowa dla pacjenta metoda leczenia, jak i profilaktyki chorób przyzębia. Urządzenie precyzyjnie zwalcza przyczyny paradontozy i usuwa złogi, kamień oraz bakterie bez konieczności wykonywania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Na końcówki urządzenia podawany jest fluid zawierający cząsteczki hydroksyapatytu, dzięki czemu z kieszonek usunięta jest nie tylko szkodliwa flora bakteryjana, ale także powierzchnie korzenia zostają wypolerowane i uzdatnione w ten sposób, aby powstał nowy przyczep dziąsła do korzeni zębów.   Zabieg urządzeniem VECTOR trwa ok 1-1,5 godziny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent może wrócić do zwykłych czynności. Po 4-6 tygodni wykonywane jest badanie kontrolne. Po zabiegu VECTOR-em dziąsła są zdrowe, bladoróżowe, sprężyste, znika całkowicie lub znacznie zmniejsza się ich krwawienie, obrzęk i bolesność. W drugim etapie leczenia usuwamy skutki choroby. Konieczne jest tutaj wykonanie zabiegów chirurgicznych, których celem jest odtworzenie zniszczonych struktur przyzębia, otaczających  i utrzymujących nasze zęby.

Zabieg chirurgicznego wydłużenia korony wykonujemy wtedy, gdy ząb jest mocno zniszczony poniżej linii dziąsła i nie kwalifikuje się do odbudowy protetycznej, lub jeśli nie ma wystarczającej powierzchni zęba do wykonania korony protetycznej. Taki zabieg umożliwia stabilne umocowanie uzupełnienia protetycznego, a także zmniejsza możliwość podrażnienia dziąsła.

Jest to chirurgiczny zabieg leczniczy polegający na usunięciu przerośniętych dziąseł i przywróceniu im naturalnego kształtu i zdrowego wyglądu.

Jest to zabieg chirurgiczny polegający na odbudowaniu zniszczonych ubytków kostnych, dzięki czemu eliminuje się głębokie kieszonki kostne co zapobiega ryzyku infekcji i zwiększa stabilizację zęba.

Ostatnia faza ma na celu utrzymanie efektów leczenia. Najważniejsze są tu regularne wizyty kontrolne, profesjonalne oczyszczanie zębów, laseroterapia i leczenie farmakologiczne. Zapraszamy do skorzystania z usług Galerii Uśmiechu w ramach leczenia paradontozy Kraków.

Nasz zespół


lek. stom. Joanna Rozwadowska, stomatolog Kraków

Joanna Rozwadowska - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Joanna Rozwadowska
higienistka Magdalena Sarga

hig. Magdalena Sarga

Małgorzata Wypchlak

Joanna Maj-Gospodarczyk - ZnanyLekarz.pl

hig. Joanna Maj-Gospodarczyk

higienistka Magdalena Sarga

hig. Sylwia Czajkowska

higienistka Elżbieta Nowak

Elżbieta Nowak - ZnanyLekarz.pl

hig. Elżbieta Nowak
Małgorzata Wypchlak

hig. Ewelina Zembala

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 12 429 14 70                  +48 511 155 155