Stomatologia Kraków - Media o nas

Galeria Uśmiechu – stomatologia Kraków wielokrotnie pojawiała się na łamach mediów. Dziennikarze zwracają się do zespołu naszej kliniki stomatologicznej z prośbą o eksperckie wypowiedzi i porady dla słuchaczy lub czytelników. Zawsze bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą na temat chorób zębów i jamy ustnej, nowoczesnych metod leczenia, ale także ważnej – choć niestety często pomijanej – profilaktyki. Wierzymy, że dzięki takiej działalności Galerii Uśmiechu wielu Pacjentów odpowiednio wcześnie podejmie działania związane z dbaniem o stan jamy ustnej.

projektowanie uśmiechu Kraków

Doktor Tomasz Rozwadowski w cyklu audycji Dental Radia

Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman. Zauważył, że nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Czasem pacjenci spodziewają się innego efektu końcowego - odmiennego od interpretacji lekarza stomatologa. I tu z pomocą przychodzi DSD. Metoda zrewolucjonizowała stomatologię estetyczną a szkolenia prowadzone przez dr Christiana Coachmana  cieszą się niezmienną popularnością na całym świecie. O jej szczegółach w cyklu audycji Dental Radia opowiada doktor Tomasz Rozwadowski.

Więcej na: www.dentalradio.pl

zdrowy uśmiech

Zdrowy uśmiech – to nie takie trudne. Rozmowa ze stomatologiem dr. n. med. Radosławem Łyskiem z Galerii Uśmiechu – stomatologia Kraków

Dentystę należy odwiedzać co pół roku. To prawda wszystkim znana, lecz niestety, w rzeczywistości umówienie się na wizytę u stomatologa, to zadanie często przesuwane na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dlatego też na fotelu dentystycznym lądujemy, kiedy ból nie pozwala normalnie funkcjonować. O tym dlaczego warto dbać o zęby i czego tak naprawdę się boimy, rozmawiamy z dr. n. med. Radosławem Łyskiem.

Więcej na: www.5krokowdozdrowia.pl

badania obrazowe

Badania obrazowe nowoczesnej stomatologii

Na przestrzeni ostatnich lat nowoczesna diagnostyka obrazowa stała się integralna częścią leczenia stomatologicznego. Śmiało można powiedzieć, że bez diagnostyki rentgenowskiej nie ma dziś dobrej stomatologii… O zaletach współczesnej diagnostyki opowiadał lek. stom. Marcin Sarnecki z naszego centrum stomatologicznego Galeria Uśmiechu – stomatologia Kraków.

Więcej na: www.pacjenci.dentonet.pl

pacjent w centrum uwagi

Pacjent w centrum uwagi

"Rok 2014 jest dla pana niezwykle intensywny i ważny. Dołączył pan do międzynarodowego grona DSD LECTURER, prowadzi szkolenia z zakresu Digital Smile Design, a w ostatnich tygodniach otworzył pan klinikę w nowej siedzibie. I cały czas leczy pan pacjentów zarówno „tradycyjnie”, jak i innowacyjnymi metodami, jak choćby Digital Smile Design. Jakie możliwości daje panu nowa Galeria Uśmiechu?” Z dr. Tomaszem Rozwadowskim, właścicielem GALERII UŚMIECHU – stomatologia Kraków, rozmawiała Anna Bętkowska-Bielach.

Więcej na: www.stomatologianews.pl

mikroskop w leczeniu

Mikroskop w leczeniu kanałowym

Rozwój technologii stosowanej w stomatologii sprawił, że obecnie leczenie kanałowe odbywa się całkowicie bezboleśnie, niezwykle precyzyjnie i bardzo szybko. Trudno uwierzyć, że jest to możliwe za sprawą jednego urządzenia, jakim jest mikroskop – mówi lek. stom. Karolina Martyniuk z centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii „Galeria Uśmiechu”.

Więcej na: www.pacjenci.dentonet.pl

lek. stom. Tomasz Rozwadowski

Psycholog, fotograf, architekt…

Stomatologia, a tym samym praca lekarzy dentystów na całym świecie, uległa w ostatnich latach diametralnej zmianie. XXI wiek przyniósł do gabinetów stomatologicznych nowe! W tym opakowaniu mieszczą się m.in.: zmiana postrzegania roli pacjenta w procesie leczenia, innowacyjne rozwiązania technologiczne, multidyscyplinarność stomatologii oraz poszerzająca się struktura teoretyczno – praktyczna tego, czym się zajmuje stomatologia. – mówi lek. stom. Tomasz Rozwadowski z Galerii Uśmiechu – stomatologia Kraków.

Więcej na: www.dentonet.pl

licówki

Licówki – sposób na hollywoodzki, promienny uśmiech

Zęby to bez wątpienia ozdoba każdego uśmiechu, a dla wielu powód do dumy. Jednak co zrobić, kiedy stają się przyczyną kompleksów, niższej samooceny i blokadą przed kontaktami towarzyskimi? Rozwój stomatologii doprowadził nas do momentu, gdy nie ma już rzeczy, których nie da się wyleczyć czy poprawić pod względem estetycznym.

Więcej na: www.kobietamag.pl

lek. stom. Tomasz Rozwadowski

Tomasz Rozwadowski w gronie DSD LECTURER

Lekarz dentysta Tomasz Rozwadowski, właściciel Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii „Galeria Uśmiechu", dołączył do grona wykładowców DSD LECTURER. Międzynarodowy Zespół współpracujący z twórcą DSD - Christianem Coachmanem, liczy 20 specjalistów. Polski wkład w rozwój światowej stomatologii stał się faktem. W Polsce tak zwane projektowanie uśmiechu realizowane jest obecnie w Galerii Uśmiechu – stomatologia Kraków.

Więcej na: www.infodent24.plwww.dentonet.pl

czy potrafisz myć zęby?

Czy potrafisz myć zęby?

Mycie zębów to podstawa higieny jamy ustnej. Od dziecka uczymy się je myć, mimo to, bardzo wielu dorosłych nie potrafi prawidłowo szczotkować zębów. Jak wybrać szczoteczkę, którą pastę stosować i jak myć zęby? Porad udziela lek. stom. Laura Czyżewska, specjalista Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Galeria Uśmiechu – stomatologia Kraków.

Więcej na: stylownik.plgaleriaprzychodnia.plepracownik.edu.pl

jak dbać o mleczaki?

Mleczaki pod lupą specjalisty

Zęby mleczne, choć różnią się od stałych pod względem wielkości i ilości, wymagają naszej uwagi. Należy o nie dbać, pomimo iż nie są zębami na całe życie – około 10-11 roku życia u większości z nas wszystkie ulegają wymianie. Ich zdrowie ma jednak niebagatelny wpływ na zęby stałe. Ale zanim pojawią się zęby stałe, musimy przejść przez etap ich wymiany… O dolegliwościach, zagrożeniach oraz właściwej higienie mówi lek. stom. Radosław Łysek z Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Galeria Uśmiechu.

Więcej na: pacjenci.dentonet.pl

profilaktyka stomatologiczna

Z profilaktyką nam do twarzy!

Jak dbasz o swoje zęby? Większość z nas odpowie z dumą, że je myje 2 razy dziennie – to ważne dla zdrowych zębów. Jednak zdaniem specjalistów, oprócz mycia zębów, używania nici dentystycznej, czy płynów do higieny jamy ustanej, konieczne jest również korzystanie z profesjonalnych zabiegów ułatwiających zachowanie pięknego uśmiechu.

Więcej na: kobieta mag.pl

wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym

Mamo, skąd się biorą zęby?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna je zachęcić do kolejnych spotkań z lekarzem. Kluczowe są zatem wizyty adaptacyjne, kiedy dziecko poznaje stomatologa. Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, wiem, że najważniejsze jest zaufanie – dbam o to, by mali pacjenci czuli się bezpiecznie. Wbrew pozorom to dość proste… – mówi lek. stom. Joanna Rozwadowska z „Galerii Uśmiechu” - stomatologia Kraków.

Więcej na: kobietamag.plstylownik.plall-topics.plidzieciaki.plterazdzieci.pl

zaprojektuj swój uśmiech

Zaprojektuj swój uśmiech

Digital Smile Design kładzie nacisk na komunikację z pacjentem podczas procesu projektowania uśmiechu. To jest bez wątpienia nowa jakość w stomatologii estetycznej. Co prawda, Digital Smile Design opiera się na dobrze znanych procedurach, jednak zupełnie inaczej definiuje potrzeby i oczekiwania pacjenta – wyjaśnia lek. stom. Tomasz Rozwadowski z Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii „Galeria Uśmiechu”.

Więcej na pacjenci.dentonet.pl

nie bagatelizuj krwawienia dziąseł

Nie bagatelizuj krwawienia dziąseł

Sny o wypadających zębach wieszczą nieszczęście i powinny nas zmusić do zwiększonej ostrożności. Abstrahując od sennikowych wróżb, krwawienie dziąseł i uczucie dyskomfortu, zazwyczaj zwiastują poważne kłopoty ze zdrowiem. Lek. stom. Joanna Rozwadowska przestrzega przed bagatelizowaniem dolegliwości.

Więcej na sciencenews.pl

zdrowy uśmiech w ciąży

Zdrowy uśmiech przyszłej mamy

Ciąża, to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Powszechnie wiadomo, że przyszła mama powinna o siebie szczególnie dbać, troszcząc się tym samym o dziecko. Ale co ze zdrowiem zębów w okresie ciąży? Czy wolno je leczyć – plombować, leczyć kanałowo, lub usuwać kamień nazębny? Wątpliwości rozwiewa Laura Czyżewska, lek. stomatolog Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Galerii Uśmiechu.

Więcej na pacjenci.dentonet.pl

uśmiechnij się!

Uśmiechnij się! Z profilaktyką Ci do twarzy.

Jak zadbać o zęby, by cieszyć się ich pięknym wyglądem i uczuciem świeżości? Zdaniem specjalistów, oprócz mycia zębów, używania nici dentystycznej, czy płynów do higieny jamy ustanej, warto raz na kilka miesięcy korzystać z profesjonalnych zabiegów ułatwiających zachowanie nie tylko pięknego uśmiechu, ale i zdrowia w obrębie zębów i dziąseł.

Więcej na pacjenci.dentonet.pl