Na czym polega leczenie implantologiczne?

Utrata jednego lub większej liczby zębów to niemiłe przeżycie, które niejednokrotnie sprawia, że czujemy się niekomfortowo i mało atrakcyjni. Oprócz problemów związanych z estetyką utracie zębów towarzyszy bardzo często ból, kłopoty z jedzeniem, obniżenie aktywności oraz rozczarowanie spowodowane luźną protezą. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest leczenie implantologiczne. Dlaczego warto wybrać implanty? Najważniejszą zaletą implantów jest ich trwałość. Aż u 98% Pacjentów implanty ulegają trwałej integracji z kością, nie przysparzając najmniejszych problemów w późniejszym użytkowaniu. Pozostałe zalety wyboru implantów to:

  • Poprawa wyglądu. Dzięki implantom połączonym z kością, uśmiech odzyskuje naturalny i estetyczny wygląd.
  • Poprawa wymowy. Niestabilne protezy mogą utrudniać wyraźną mowę. Implanty umożliwiają normalny sposób mówienia bez seplenienia.
  • Większa wygoda. Implanty są trwale połączone z kością i nie powodują dyskomfortu takiego, jak ruchome protezy.
  • Ułatwione gryzienie i żucie. Ruchoma proteza, w przeciwieństwie do implantów, utrudnia lub uniemożliwia skuteczne gryzienie jedzenia. Implanty pozwalają gryźć bez bólu i kłopotów.
  • Poprawa samopoczucia. Dzięki implantom odzyskasz pewność siebie i piękny uśmiech.
  • Poprawa stanu jamy ustnej. W przeciwieństwie do mostów protetycznych, wszczepienie implantów nie wiąże się ze szlifowaniem pozostałych zębów. Lekarz nie musi ingerować w zdrowe zęby, co skutkuje ogólnie lepszym stanem zdrowia jamy ustnej. Dzięki pojedynczym wszczepom możliwe jest również dokładne czyszczenie zębów.
  • Wytrzymałość. Tytanowe wszczepy są bardzo wytrzymałe. Gdy pacjent dba o nie odpowiednio, mogą dożywotnio spełniać swoją funkcję.
  • Komfort bez kłopotów. Ruchome protezy są krępujące i kłopotliwe przy obsłudze. Implanty to rozwiązanie trwałe, nieruchome i bezproblemowe.

Aby dowiedzieć się więcej na temat leczenia implantologicznego – umów wizytę w Centrum Stomatologii Estetycznej “Galeria Uśmiechu”.