Profilaktyka – jak dbać o zdrowe zęby?

Dokładnie myjesz zęby i dbasz o higienę jamy ustnej? Niestety Twoje starania mogą okazać się niewystarczające. By imponować zdrowymi zębami, trzeba o nie systematycznie dbać. W Centrum Stomatologii Estetycznej Galeria Uśmiechu specjalizujemy się nie tylko w leczeniu zębów i jamy ustnej, ale także wykonujemy szereg zabiegów profilaktycznych:

  • Scaling – czyli usuwanie kamienia – pozostający na zębach kamień, szczególnie ten poddziąsłowy, często jest miejscem rozwoju niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie, którego następuje ich zanik i odsłonięcie korzeni zębów. W dalszej kolejności prowadzi to do rozwoju parodontozy. Czyszczenie zębów usuwa złogi i przebarwienia oraz poprawia stan higieny jamy ustnej. Zabieg usuwania kamienia wykonujemy mechanicznie przy użyciu skalera ultradźwiękowego.
  • Piaskowanie zębów – polega na usunięciu kamienia nazębnego i osadów znajdujących się na powierzchni zębów, powstałych po kawie, herbacie lub papierosach. W pierwszej kolejności usuwamy gruby kamień nazębny przy pomocy skalera ultradźwiękowego, a następnie drobny kamień i osad przy użyciu piaskarki.
  • Fluoryzacja – polega na pokryciu powierzchni zębów preparatem fluorowym. Lakier fluorowy wbudowując się w szkliwo, chroni je przed działaniem kwasów. Zabieg wzmacnia powierzchnię szkliwa i uodparnia je na działanie próchnicy.

Więcej na temat naszych usług usuwania kamienia i piaskowania zębów.