Technologie


Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Galeria Uśmiechu to nowoczesna Klinika, w której łączymy opiekę stomatologiczną w miłej atmosferze z najnowszymi zdobyczami technologii. Posiadamy bardzo wysokiej klasy rentgen stomatologiczny Kraków, a także szereg innych urządzeń, które pozwalają nam skuteczniej wykonywać potrzebne zabiegi lecznicze i profilaktyczne.

W wyborze sprzętu diagnostycznego kierowaliśmy się bezpieczeństwem naszych pacjentów. Postawiliśmy na urządzenia najnowszej generacji, które pozwalają na precyzyjną diagnostykę przy jednoczesnej gwarancji komfortu dla Pacjentów.

Nasza Klinika jest liderem w zakresie oferty badań diagnostycznych, a nasi pacjenci mają dostęp do diagnostyki obrazowej na najwyższym światowym poziomie. Posiadamy własną Pracownię Tomografii Komputerowej i Pantomografii, Pracownię RTG - rentgen stomatologiczny Kraków – oraz gabinety wyposażone w najnowocześniejsze mikroskopy i fotele stomatologiczne.

Badania RTG zębów - rentgen stomatologiczny Kraków


rentgen stomatologiczny Kraków

Aparat RTG – MYRAY  RXDC eXTend

MYRAY RXDC eXTend to najnowsza wersja wysokiej częstotliwości aparatu RTG. Dzięki wysokowydajnemu generatorowi niemal całkowicie wyeliminowane jest najbardziej szkodliwe promieniowanie o niskiej energii. Badanie radiologiczne jest podstawowym badaniem w stomatologii umożliwiającym postawienie prawidłowego rozpoznania i zaplanowania właściwego leczenia.

Rentgen stomatologiczny Kraków pozwala nam na wykonywanie RTG panoramicznego zębów, które stanowi podstawę badań przeglądowych i kontrolnych. Służy również do wstępnej diagnostyki zmian zapalnych w zatokach szczękowych. Z kolei zdjęcia RTG punktowe wykorzystujemy podczas leczenia zachowawczego – wypełnienia, oraz leczenia endodontycznego i chirurgicznego. To wszechstronne i bezpieczne urządzenie gwarantuje wysokiej jakości zdjęcia RTG oraz pozwala nam na nieomylną diagnostykę.

RTG zębów Kraków

Aparat rentgenowski KODAK RTG 2200

Aparat RTG do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych z generatorem wysokiej częstotliwości, eliminującym promieniowanie miękkie nieprzydatne w diagnostyce, co w efekcie daje redukcję promieniowania pochłanianego przez pacjenta o 30 %. Współpracuje bezpośrednio z dowolnym systemem radiografii cyfrowej.

rentgen stomatologiczny Kraków

Radiowizjografia KODAK RVG 5000

Prosta i przyjazna radiologia cyfrowa, umożliwia uzyskanie zdjęcia RTG w postaci cyfrowej. Radiowizjografia pozwala obniżyć dawkę promieni RTG w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych aż o 90%. W praktyce w miejsce 1 zdjęcia wewnątrzustnego wykonanego na kliszy można zrobić od 4 do 5 zdjęć metodą cyfrową przy pomocy radiowizjografii (RVG).

Zdjęć RTG nie wykonujemy pacjentkom oczekującym na potomstwo. Przyszłe mamy prosimy o poinformowanie lekarza o ciąży.

Tomografia


Rentgen stomatologiczny Kraków to zaledwie część szerokiej oferty diagnostycznej Galerii Uśmiechu. Posiadamy także wiele innych urządzeń, dedykowanych dla poszczególnych specjalności stomatologii – w tym: tomografii.

rentgen stomatologiczny Kraków

MAYRAY HYPERION X9

To najnowszej generacji tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem. Kompletny system do obrazowania szczękowo – twarzowego pozwala uzyskać szczegółowe informacje niezbędne do leczenia oraz zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo i komfort podczas badania.

Tomografia komputerowa we współczesnej stomatologii znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu implantologicznym oraz podczas planowania zabiegów chirurgicznych. Stanowi nieocenioną pomoc ukazując obraz w trzech płaszczyznach (3D), pozwalając tym samym na precyzyjne pomiary w zakresie ułożenia i ilości kości w miejscu planowanej implantacji. Diagnostyka tomograficzna umożliwia także dokładne określenie zakresu zmian patologicznych w jamie ustnej oraz w zakresie  korzeni zębów.

Tomografia komputerowa pozwala naszym specjalistom szczegółowo zaplanować zabieg usunięcia zęba, zniwelować zmianę patologiczną oraz jest istotnym elementem skomplikowanego leczenia kanałowego. Dla Pacjentów Galerii Uśmiechu – stomatologia Kraków oznacza to rzetelne i precyzyjne leczenie oraz pomoc stomatologiczną w trudnych przypadkach, kiedy profesjonalizm lekarza i dostęp do diagnostyki na wysokim poziomie decydują o czasie i powodzeniu leczenia.

Fotele stomatologiczne


RTG zębów Kraków

UNIT STERN WEBER S200 i STERN WEBER S300

Z niezwykłą starannością podeszliśmy do wyboru foteli stomatologicznych. W tym przypadku również kierowaliśmy się komfortem Pacjentów, wysoką jakością sprzętu oraz walorami estetycznymi wyposażenia naszych gabinetów stomatologicznych.

Nowoczesne fotele stomatologiczne UNIT STERN WEBER S200 i STERN WEBER S300 gwarantują nam najlepsze warunki do pracy podczas leczenia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie regulacji natężenia lamp VENUS PLUS, panelu sterowania z dużym wyświetlaczem parametrów pracy LCD oraz dwuprzegubowego ramienia konsoli asystenckiej z regulacją pionową, nasz wykwalifikowany Zespół pracuje sprawnie i efektywnie. Kompletny system higieny aktywnej i pasywnej gwarantuje pełne bezpieczeństwo lekarza i pacjenta.

Nasi pacjenci są otaczani opieką stomatologiczną najlepszych stomatologów w Krakowie, którzy pracują na sprzęcie najnowszej generacji.  

Endodoncja na miarę XXI wieku


Endomotor NOUVAG TCM Endo V

Urządzenie do mechanicznego opracowywania kanałów korzeniowych.

Endometr RAYPEX 5

Najnowszej generacji elektroniczny endometr - urządzenie do mierzenia długości kanałów korzeniowych. Ilustruje "na żywo" ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego. Eliminuje powikłania, jak również daje pacjentowi pełen komfort w czasie leczenia kanałowego Kraków.

Elements Obturation Unit

Urządzenie służące do wypełniania kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką (naturalny, obojętny materiał, stosowany z powodzeniem na całym świecie). Zapewnia możliwie najszczelniejsze wypełnienie kanałów korzeniowych.

Zabiegi chirurgiczne - chirurgia stomatologiczna Kraków


Robot Piezosurgery

Robot Piezosurgery został opracowany z myślą o cięciu tkanek kostnych, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla tkanek miękkich. To inteligentne urządzenie znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej i szczękowej, implantologii, periodontologii oraz ortodoncji chirurgicznej. Największym atutem urządzenia jest bezpieczeństwo i precyzja zabiegu. Stosowanie Piezosurgery umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych w pobliżu wrażliwych struktur, takich jak włókna nerwowe, czy błony śluzowe zatoki szczękowej, nie powodując ich uszkodzenia.

Fizjodyspenser  NSK – mikrosilnik do implantacji

Mikrosilnik chirurgiczno – implantologiczny pozwala nam znacznie precyzyjnej oraz bezpiecznej  wykonywać szereg zabiegów chirurgicznych, przede wszystkim związanych z umieszczaniem implantów stomatologicznych. Urządzenie może bezpiecznie ciąć lub nawiercać kość z odpowiednią prędkością i siłą, bez ryzyka przegrzania tkanek, dzięki właściwemu chłodzeniu płynem fizjologicznym.

System Vector

System Vector to bezinwazyjna, skuteczna oraz komfortowa dla pacjenta metoda leczenia, jak i profilaktyki chorób przyzębia. Urządzenie precyzyjnie zwalcza przyczyny paradontozy i usuwa złogi, kamień oraz bakterie bez konieczności inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

W naszej Klinice system Vector wykorzystujemy do zapobiegania chorobom dziąseł i przyzębia oraz leczenia już występujących schorzeń, a podczas takich procedur stomatologicznych, jak implantacja czy uzupełnianie protetyczne urządzenie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo przyzębia.

Dzięki eliminacji bólu nasi Pacjenci pozytywnie reagują na leczenie i znacznie chętniej podejmują działania w zakresie higieny jamy ustnej, co jest podstawowym warunkiem skutecznego leczenia. Jednorazowe wykonanie zabiegu wpływa na poprawę stanu zdrowia przyzębia, a w dłuższym okresie obserwujemy również pozytywne zmiany uwidaczniane podczas diagnostyki obrazowej. Vector jest wykorzystywany również do implantów oraz uzupełnień protetycznych w ramach ofert: implanty Kraków oraz protetyka Kraków.

Mikroskop zabiegowy ZEISS

Umożliwia precyzyjną pracę dzięki trójwymiarowym obrazom o dużej głębi ostrości. Jego zastosowanie jest konieczne wszędzie tam, gdzie wysoka precyzja i drobne detale decydują o powodzeniu przeprowadzonego zabiegu.

Komfort i skuteczność leczenia - stomatologia Kraków


Piaskarka Abrazyjna Aquacut Quattro (Leczenie bezdotykowe)

Rewolucyjna, ciesząca się ogromnym zaufaniem wśród Pacjentów oraz doceniana przez stomatologów na całym świecie:metoda abrazyjna – czyli leczenie ubytków próchnicowych bez użycia wiertła! Piaskarka Aquacut Quattro to nowoczesne urządzenie umożliwiające skuteczne, szybkie, całkowicie bezpieczne i bezdotykowe wykonanie zabiegu.

Metoda abrazyjna polega na eliminacji próchnicy przy użyciu strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem z płaszczem wodnym. Powietrze to jest wymieszane z tlenkiem glinu, który jest obojętny dla organizmu. Za pomocą piaskarki abrazyjnej Aquacut Quattro można opracowywać ubytki próchnicowe oraz wykonywać zabiegi profilaktyczne, polegające na usuwaniu osadów z płytki nazębnej, usuwaniu przebarwień szkliwa (piaskowanie) oraz inne.

Zabiegi z użyciem piaskarki abrazyjnej Aquacut Quattro rekomendujemy dla pacjentów, u których występuje nadwrażliwość na ból lub też odczuwających dyskomfort spowodowany tradycyjnym opracowaniem ubytku próchnicowego przy użyciu wierteł, a także dla tych, którzy są uczuleni na środki znieczulające. Metoda abrazyjna, z uwagi na swoją delikatność i bezpieczeństwo, polecana jest dla dzieci, kobiet w ciąży, matek karmiących a także wszystkich, którzy odczuwają dyskomfort podczas leczenia tradycyjnego. Leczenie próchnicy Kraków bez borowania stało się faktem!

Lampa FotoSan – do terapii fotodynamicznej

To system do dezynfekcji tkanek aktywowanej światłem, który bezpiecznie i skutecznie leczy infekcje jamy ustnej. Metoda pozwala na eliminację wszystkich mikroorganizmów zagrażających zdrowiu w obrębie jamy ustnej, takich jak bakterie, wirusy i grzyby.
Terapia fotodynamiczna polega na zastosowaniu substancji wrażliwej na działanie światła czerwonego (fotouczulacza), która wiąże się ze strukturami mikroorganizmów. Pod wpływem strumienia światła czerwonego tworzy się tlen singletowy, który natychmiast zwalcza mikroorganizmy. Terapia jest bezpieczna, gdyż nie ma wpływu na tkankę ludzką. Metoda może być stosowana wielokrotnie ze względu na brak działań niepożądanych.

Znieczulenie komputerowe – The Wand

The Wand to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. Przyjazny wygląd końcówki – przypominający długopis, pozwala pozbyć się strachu przed znieczuleniem, czyli strachu przed typową igłą i strzykawką. The Wand nie powoduje efektu odrętwienia warg i policzków oraz zniekształceń spowodowanych działaniem środka znieczulającego, co umożliwia zachowanie naturalnej mimiki pacjenta. Pozwala na wyeliminowanie bólu w trakcie ukłucia, daje możliwość bardzo precyzyjnego i powolnego podawania znieczulenia przez lekarza oraz podawania znieczulenia dokładnie w okolicę planowanego zabiegu. System The Wand pozwala wykonywać bezboleśnie trudniejsze znieczulenia, które przy użyciu tradycyjnych metod byłyby bardzo nieprzyjemne, a często wręcz bolesne. The Wand jest bezpiecznym i niezastąpionym systemem w przypadku znieczuleń dzieci.

Lupy stomatologiczne Sandygrandell

Służą do pracy w powiększeniu i zapewniają większą dokładność i precyzję zabiegów.

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna jest obecnie standardowym elementem nowocześnie wyposażonych gabinetów stomatologicznych. Wraz z monitorem LCD stanowi integralną część unitu stomatologicznego, umożliwiając wizualizację procesu leczenia. Kamera w gabinecie to korzyść zarówno dla lekarza, jak i Pacjenta. Wysokiej jakości obraz przesyłany do monitora LCD stwarza możliwość dokładnego przeglądu stanu zębów i zaprezentowania go pacjentowi.

Wybielanie zębów


Lampa Beyond

Wybielanie zębów systemem BEYOND należy do najbardziej popularnych na świecie. Został on bezpiecznie wykonany już u ponad miliona pacjentów. Trzydziestominutowa procedura natychmiastowo utlenia 16 lub więcej zębów, przywracając im ich naturalną biel. Efektem jest wybielenie zębów od 5 do 14 odcieni według skali VITA, standardowo używanej przez stomatologów. Rezultaty są o 30% lepsze od wybielania nakładkowego i zdecydowanie lepsze od podobnych systemów. Zabieg za pomocą systemu BEYOND jest jednorazowy, bez podrażnienia czy efektów ubocznych.

Rentgen stomatologiczny Kraków

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.