System przypominania o wizytach

Dodatkowym ułatwieniem, bardzo cenionym przez naszych Pacjentów, jest system przypominania o wizytach. Panie Recepcjonistki dzień przed umówionym terminem zadzwonią do Państwa, aby potwierdzić dzień, w którym przyjmie Państwa dentysta, stomatolog Kraków. W przypadku problemu z kontaktem telefonicznym, wysyłamy SMS-a lub maila z prośbą o potwierdzenie wizyty. Jest to zarówno przypomnienie dla Państwa, jak i cenna informacja dla Lekarzy, gdyż w przypadku odwołania lub zmiany terminu wizyty, mamy możliwość zaproponowania go innemu oczekującemu Pacjentowi. Bardzo ważnym elementem naszej współpracy z Pacjentami jest wzajemny szacunek. Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać Państwa oczekiwaniom, jednocześnie bardzo zależy nam na Państwa zaufaniu i zrozumieniu. Leczenie wymaga sumienności i opiera się na wspólnej odpowiedzialności Pacjenta i Lekarza, dlatego staramy się unikać sytuacji związanych z notorycznym odwoływaniem wizyt przez Pacjentów – wykluczając oczywiście sytuacje losowe. Jak to działa?

System przypominania o wizycie dzień wcześniej jest dla nas głównym wyznacznikiem. Postępujemy według następującej zasady: jeśli Pacjent trzykrotnie odwoła wizytę dzień przed lub w “ostatniej chwili” (w dniu wizyty), przed dokonaniem nowej rezerwacji zobowiązany jest do wpłacenia zaliczki w wysokości 100 zł za każdą zarezerwowaną godzinę. W momencie Jego pojawienia się w wyznaczonym terminie – nadpłata zostaje wykorzystana na poczet leczenia. Jeśli jednak Pacjent kolejny raz nie zgłosi się na wizytę – usuwamy nadpłatę z Jego konta.

Podobna zasada obowiązuje w przypadku Pacjentów, którym zależy na dokonaniu tzw. „dużych rezerwacji” (np. terminów kilkugodzinnych, często zajmujących całą zmianę Lekarza w danym dniu), a także przed rezerwacją na zabieg wybielania zębów oraz implantacji (co zawsze wiąże się z zamówieniem odpowiednich preparatów i zorganizowaniem zespołu Asystentek i Lekarzy). Zaliczka na poczet wybielania wynosi 200 zł, wysokość zaliczki na zabieg  implantacji ustalana jest indywidualnie z Lekarzem prowadzącym.