Leczenie kanałowe (endodoncja)

Wielu pacjentom leczenie kanałowe (endodontyczne) kojarzy się z długotrwałym i bolesnym procesem. Perspektywa nieprzyjemnego zabiegu odstrasza, a dalsze odwlekanie leczenia powoduje, że jedynym rozwiązaniem może stać się usunięcie zęba. To błąd! W naszej klinice, dzięki leczeniu endodontycznemu ratujemy zęby i umożliwiamy ich odbudowę. Pacjent zawsze czuje się bezpiecznie a lekarz dokładnie tłumaczy proces leczenia. Sam zabieg przebiega bardzo precyzyjnie, ponieważ:

  • Leczymy pod mikroskopem! Przeoczenie kanału lub niedostateczne jego oczyszczenie, mogą być powodem powikłań. Dlatego tak istotna jest praca w dużym powiększeniu, które gwarantuje dokładne oczyszczenie kanałów.
  • Wykonujemy pełną diagnostykę – W naszej klinice posługujemy się najnowszym sprzętem do uzyskiwania cyfrowych obrazów panoramicznych, punktowych, cefalometrycznych i wszystkich innych niezbędnych do prawidłowej diagnostyki.
  • Używamy koferdamu – cienkiego arkusza naturalnej gumy lateksowej lub bezlateksowej, który izoluje leczony ząb, zapewniając pełną aseptyczność i chroniąc Pacjenta przed absorpcją środków dezynfekujących kanał.
  • Idealnie wypełniamy kanały. Trwałość leczenia endodontycznego gwarantuje najwyższa jakość materiału używanego do wypełnienia kanału. Bakterie nie mają szans, by zacząć ponownie się namnażać.