Stomatologia zachowawcza - leczenie próchnicy Kraków


leczenie próchnicy Kraków

Badanie stomatologiczne

Leczenie próchnicy Kraków - podczas pierwszej wizyty w naszej klinice lekarz stomatolog wykonuje dokładny przegląd zębów. Przeprowadza także wywiad z Pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Pacjent otrzymuje informacje na temat stanu własnych zębów, różnych możliwości leczenia oraz wstępnego kosztorysu.

leczenie próchnicy Kraków

Leczenie i odbudowa zniszczonych próchnicą tkanek zęba

Niestety, czasem pomimo prawidłowego szczotkowania oraz dbania o higienę jamy ustnej, bakterie wygrywają z zębami. Powstaje ubytek tkanek zęba. Aby zapobiec dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny, konieczne jest usunięcie próchnicy. Gdy oczyścimy próchniczo zmienione tkanki zęba – miejsce, w którym była próchnica, wypełniamy specjalistycznym materiałem. Potocznie Pacjenci nazywają to "założeniem plomby". Całość tych zabiegów przeprowadzamy w ramach oferty: leczenie próchnicy Kraków.

Wypełnienie kompozytowe jest tym, co pacjenci zwykli potocznie nazywać białą plombą. Po oczyszczeniu zęba z próchnicy, lekarz uzupełnia brakujące tkanki zęba wypełnieniem pozwalającym przywrócić w sposób maksymalnie zbliżony do naturalnego stanu pierwotny kształt i kolorystykę zęba.

Znieczulenia


Znieczulenia zapewniają bezbolesność podczas zabiegu leczenia próchnicy Kraków, są skuteczne i bezpieczne - zarówno dla kobiet w ciąży, dzieci, jak i pacjentów ze schorzeniami serca.

bezbolesne leczenie zębów Kraków

Znieczulenie tradycyjne

Lek znieczulający działa szybko, już po kilku minutach od zastosowania, podawany jest w postaci zastrzyku. Pacjent nie odczuwa bólu w czasie i przez pewien czas po zabiegu, co sprawia, że okres największego natężenia bólu jest dla niego niezauważalny.

bezbolesne leczenie zębów Kraków

Znieczulenie Wand

Przyjazny wygląd końcówki The Wanda, przypominający długopis, pozwala pozbyć się strachu przed znieczuleniem, czyli strachu przed typową igłą i strzykawką. The Wand nie powoduje efektu odrętwienia warg i policzków oraz zniekształceń spowodowanych działaniem środka znieczulającego, co pozwala na zachowanie naturalnej mimiki pacjenta. Pozwala jednocześnie na skuteczne wyeliminowanie bólu w trakcie ukłucia, zapewnia możliwość bardzo precyzyjnego i powolnego podawania znieczulenia przez lekarza – dokładnie w okolicę planowanego zabiegu.

bezbolesne leczenie zębów Kraków

Znieczulenie Quick Sleeper

QuickSleeper to elektroniczny system znieczuleń, który znacznie redukuje ból u pacjenta, jednocześnie zmniejszając czas zabiegu i stres związany z wizytą u stomatologa. QuickSleeper pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, mimo iż używa się mniej środka znieczulającego, niż w tradycyjnej technice. Dodatkowo, w porównaniu do tradycyjnych metod, znieczulenie mikroprocesorowe nie powoduje efektu ubocznego w postaci znieczulenia policzków i warg oraz uciążliwego uczucia zdrętwienia twarzy po znieczuleniu. Tę nowoczesną formę usuwania bólu także wprowadziliśmy do stałej oferty: leczenie próchnicy Kraków w Galerii Uśmiechu.

Zespół


lek. stom. Tomasz Rozwadowski, stomatolog Kraków

Tomasz Rozwadowski - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Tomasz Rozwadowski

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

Konrad Mordarski - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Konrad Mordarski

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

Łukasz Jarmuła - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Łukasz Jarmuła

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

Dmytro Kravchenko - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Dmytro Kravchenko

lek. stom. Laura Czyżewska, stomatolog Kraków

lek. stom. Laura Czyżewska

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

lek. stom. Michał Czernilewski

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

lek. stom. Magdalena Zawada

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

lek. stom. Maciej Leśków

lek. stom. Bartosz Lech, stomatolog Kraków

Bartosz Lech - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Bartosz Lech

Katarzyna Załęska - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Katarzyna Załęska

lek. stom. Justyna Pierścińska, stomatolog Kraków

lek. stom. Justyna Pierścińska

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 12 429 14 70                  +48 511 155 155