Profilaktyka stomatologiczna


W Galerii Uśmiechu specjalizujemy się nie tylko w leczeniu chorób zębów i jamy ustnej, ale także wykonujemy szereg zabiegów w ramach profilaktyki jamy ustnej. Dzięki ofercie usuwania kamienia Kraków nasi Pacjenci mogą ustrzec się nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze stanami zapalnymi dziąseł, a nawet poważnych chorób – takich jak paradontoza.

Usuwanie kamienia Kraków to bardzo poszukiwany przez Pacjentów rodzaj zabiegu stomatologicznego. Z jednej strony coraz więcej osób ma świadomość, że kamień nazębny koniecznie należy eliminować. Z drugiej strony wzrasta także świadomość, że w tym zakresie samo mycie zębów i dbałość o higienę jamy ustnej mogą okazać się niewystarczające. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku tak zwanego kamienia poddziąsłowego, do którego nie sposób dotrzeć podczas codziennych zabiegów higienicznych.

usuwanie kamienia Kraków

Usuwanie kamienia Kraków - Scaling

Kamień nazębny stanowi nie tylko problem natury kosmetycznej, ale przede wszystkim zagrożenie dla zębów i dziąseł. Pozostający na zębach kamień, szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie, którego następuje ich zanik i odsłonięcie korzeni zębów (parodontoza). Usuwanie kamienia Kraków – wykonywane w Galerii Uśmiechu czyszczenie zębów ma na celu nie tylko usunięcie wszystkich złogów i ewentualnych przebarwień, ale również poprawienie stanu higieny jamy ustnej i efektu estetycznego uzębienia. Zabieg usuwania kamienia wykonujemy mechanicznie przy użyciu skalera ultradźwiękowego.

usuwanie kamienia Kraków

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest to usuwanie drobin kamienia nazębnego i osadów znajdujących się na powierzchni zębów, powstałych po kawie, herbacie, papierosach, ale także w wyniku niedokładnego mycia zębów. Najpierw jest usuwany gruby kamień nazębny przy pomocy skalera ultradźwiękowego, a potem drobny kamień i osad przy użyciu piaskarki.

usuwanie kamienia Kraków

Fluoryzacja

Fluoryzacja jest zabiegiem polegającym na pokryciu powierzchni zębów preparatem fluorowym. Lakier fluorowy wbudowując się w szkliwo, chroni je przed działaniem kwasów, których w jamie ustnej jest pełno, zwłaszcza w trakcie jedzenia i picia. Zabieg wzmacnia powierzchnię szkliwa i uodparnia je na działanie próchnicy.

higienistka Elżbieta Nowak

Elżbieta Nowak - ZnanyLekarz.pl

hig. Elżbieta Nowak
higienistka Magdalena Sarga

hig. Magdalena Sarga

Małgorzata Wypchlak

Joanna Maj-Gospodarczyk - ZnanyLekarz.pl

hig. Joanna Maj-Gospodarczyk

Małgorzata Wypchlak

hig. Ewelina Zembala

higienistka Magdalena Sarga

hig. Sylwia Czajkowska

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 12 429 14 70                  +48 511 155 155