Stomatologia estetyczna Kraków – jakie zabiegi można wykonać w nowoczesnej klinice stomatologicznej?


Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej mają na celu poprawę wyglądu uzębienia. Wybielanie, piaskowanie, zakładanie licówek to zabiegi, którymi zajmuje się stomatologia estetyczna. Kraków to jedno z miast, gdzie możesz zadbać o swoje zęby. Sprawdź, jak!

Hollywoodzki uśmiech – na pewno wiele razy zetknąłeś się z tym określeniem. Na wzór gwiazd i celebrytów chcemy mieć równe, białe zęby, by móc prezentować je w szerokim uśmiechu. Nie każdemu jest jednak dane mieć takie zęby. W wielu przypadkach kolor odbiega nieco od śnieżnej bieli, a zgryz pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście nowoczesna stomatologia znalazła skuteczne rozwiązania problemów pacjentów. Dzięki dziedzinie, którą opiszemy, da się poprawiać zarówno kolor zębów, jak i ich położenie względem siebie. Zaciekawiły cię efekty, jakie daje stomatologia estetyczna? Kraków to jedno z miast, gdzie możesz przekonać się o jej efektach. Co istotne, zalet jest jeszcze więcej. Braki można uzupełnić, a wady zgryzu skorygować. Jednym słowem, ty też możesz mieć śnieżnobiały, piękny uśmiech.

Czym jest stomatologia estetyczna? Jakie zabiegi wykonuje stomatolog?

Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej mają na celu poprawę strony wizualnej twojego uzębienia. Diagnozowaniem schorzeń i leczeniem ubytków zajmuje się stomatologia zachowawcza. Pamiętaj, że zabiegi estetyczne przeprowadzane są na zdrowych zębach, dlatego pierwszym krokiem musi być konsultacja dentystyczna oraz zaleczenie ubytków. Dopiero na przygotowanych zębach przeprowadza się zabiegi upiększające. Wśród zabiegów stomatologii estetycznej, które poprawiają wygląd uzębienia, znalazły się przede wszystkim:

  • skaling polegający na usuwaniu kamienia nazębnego;
  • piaskowanie będące uzupełnieniem pierwszego zabiegu;
  • wybielanie zębów;
  • licówki porcelanowe lub z materiałów kompozytowych.

Dzięki wymienionym procedurom pacjenci mogą ukryć ułamane i niekształtne zęby czy przebarwienia, poprawić kształt zębów, a także kolor (stosując metody wybielania).

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, czyli jak zyskać piękny uśmiech

O zdrowie i wygląd swoich zębów dbasz na co dzień – szczotkujesz, nitkujesz. Jednak czasem to nie wystarczy, a ty masz chęć na więcej. W pierwszej kolejności umów się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, by ocenić stan jamy ustnej. Dentysta przeprowadzi badanie i ewentualnie zaproponuje zabiegi higienizacji zębów, np. oczyszczanie z osadów, kamienia, likwidację przebarwień. Jeśli zależy ci na poważnej zmianie wyglądu uzębienia, możesz zdecydować się na założenie licówek. To specjalne nakładki naklejane na zęby o nieestetycznym kształcie, złamane lub z przebarwieniami. Pacjenci mają do wyboru licówki porcelanowe lub kompozytowe. Jeśli interesują cię zabiegi stomatologii estetycznej, Kraków będzie odpowiednią lokalizacją. Zanim jednak rozwiniemy ten temat, sprawdź, dlaczego pacjenci uznają, że warto z nich korzystać.

Uzupełnianie braków w uzębieniu

Brak zębów powoduje duży dyskomfort u większości pacjentów. Powodem utraty zęba może być choroba, wypadek, zaawansowana próchnica itp. Osoby, które zmagają się z kłopotem, często wycofują się z życia towarzyskiego, bo pojawia się u nich uczucie skrępowania i wstydu. Jednocześnie utrata zęba prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Aby poprawić komfort życia pacjentów, a także zapobiec skutkom ubocznym bezzębia, lekarze proponują założenie korony protetycznej (jeśli to możliwe) lub implantów. Te ostatnie to metalowe śruby wszczepiane w szczękę, pełniące funkcję korzenia zębowego, na których mocowany jest sztuczny ząb.

Galeria Uśmiechu – klinika stomatologii estetycznej Kraków

W Galerii Uśmiechu oferujemy naszym pacjentom szereg zabiegów poprawiających wygląd zębów. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, przedstawiając mu dostępne metody leczenia i poprawy estetyki uzębienia. Najczęściej wykonywane są zabiegi oczyszczania, wybielania oraz poprawy kształtu. Wszystkie są bezbolesne, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i narzędzi będą niezwykle skuteczne. Zakładamy licówki pełnoceramiczne, stosujemy wypełnienia onlay i inlay, które sprawdzają się szczególnie w przypadku dużych ubytków i sprawiają, że ząb wygląda naturalnie. Poprawiamy kolor, stosując wybielanie nakładkowe, a także metodę Prevdent i Beyond. Jeśli chcesz mieć piękne zęby, umów się na wizytę do naszej kliniki stomatologii estetycznej w Krakowie.

Stomatologia estetyczna – przeciwwskazania do zabiegów

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu wybielania? Czy każdy może zdecydować się na licówki? Zdrowy i estetyczny wygląd zębów to pragnienie wielu osób, jednak zawsze przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu danego zabiegu należy zasięgnąć porady specjalisty. Istnieje grupa przeciwwskazań, którą trzeba wziąć pod uwagę. Przede wszystkim o odłożeniu zabiegu w czasie powinny pamiętać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby poniżej 16. roku życia. Przeciwwskazania to również ogólny zły stan zdrowia oraz niewyleczone ubytki w zębach. W gabinecie dentystycznym zostanie przeprowadzony wywiad z pacjentem, lekarz wykona również badania pomagające ocenić stan uzębienia (RTG, tomografia itp.). Na tej podstawie stomatolog podejmie decyzję o ewentualnym zabiegu. Warto pamiętać, że przeszkodą są również alergie i uczulenia na składniki stosowanych preparatów. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań do korzystania z dobrodziejstw stomatologii estetycznej, Kraków i Galeria Uśmiechu to odpowiednie miejsce dla ciebie!

Stomatologia estetyczna Kraków – czy warto?

Olśniewający uśmiech poprawia komfort życia, wzmacnia pewność siebie. Zabiegi pozwalające cieszyć się zadbanymi, zdrowymi i ładnymi zębami to inwestycja w siebie, która naprawdę się opłaca. Leczenie ortodontyczne korygujące ustawienie zębów, implanty, wybielanie to osiągnięcia współczesnej stomatologii, z których warto korzystać.

Jeśli szukasz rozwiązań odpowiednich dla siebie, nie zwlekaj, umów się na wizytę i sprawdź, co może zaoferować ci klinika stomatologii estetycznej. Kraków jest jednym z miast, w których znajdziesz bogatą ofertę zabiegów poprawiających wygląd zębów. Przekonaj się o tym i sprawdź, co może ci zaoferować Galeria Uśmiechu.

Stomatologia estetyczna Kraków - wśród zabiegów wpływających na estetykę zębów proponujemy Państwu m.in:

stomatologia estetyczna kraków

Licówki porcelanowe

Licówki mają wygląd cienkich nakładek porcelanowych, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów. Pozwalają wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów dotyczące koloru, kształtu czy położenia zęba w łuku. Licówka w skuteczny sposób pokrywa wszelkie przebarwienia, plamy a nawet pozwala na zmianę koloru na bielszy. Jest świetnym rozwiązaniem jeżeli chcemy zamknąć przerwy między zębami (najczęściej tyczy się to jedynek) czy skorygować ząb, który wystaje z łuku lub posiada znaczne ubytki na przedniej powierzchni. Licówki wykonujemy w ramach oferty: stomatologia estetyczna Kraków.

stomatologia estetyczna kraków

Inlay i onlay

Inlay i Onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Inlay i onlay mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje, szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

stomatologia estetyczna kraków

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to świetny sposób na zaakcentowanie swojego uśmiechu oraz dodania mu blasku, jaki zapewniają kamienie Swarovskiego. Zabieg zakładania biżuterii nazębnej jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i odwracalny. W każdej chwili możesz swoją ozdobę wymienić na inną lub całkowicie ją ściągnąć, bez żadnej szkody dla Twoich zębów. Usługa doboru i założenia biżuterii nazębnej także stanowi część oferty: stomatologia estetyczna Kraków w Galerii Uśmiechu.

Zespół


lek. stom. Tomasz Rozwadowski, stomatolog Kraków

Tomasz Rozwadowski - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Tomasz Rozwadowski

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

Konrad Mordarski - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Konrad Mordarski

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

Łukasz Jarmuła - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Łukasz Jarmuła

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

Dmytro Kravchenko - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Dmytro Kravchenko

lek. stom. Laura Czyżewska, stomatolog Kraków

lek. stom. Laura Czyżewska

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

lek. stom. Michał Czernilewski

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

lek. stom. Magdalena Zawada

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

lek. stom. Maciej Leśków

lek. stom. Bartosz Lech, stomatolog Kraków

Bartosz Lech - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Bartosz Lech

Katarzyna Załęska - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Katarzyna Załęska

lek. stom. Justyna Pierścińska, stomatolog Kraków

lek. stom. Justyna Pierścińska

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 12 429 14 70                  +48 511 155 155