Leczenie kanałowe

Bezbolesność zabiegu, precyzja, bezpieczeństwo i trwałość – właśnie tak wygląda zabieg endodoncji w ramach oferty: leczenie kanałowe Kraków w Galerii Uśmiechu. Dzięki leczeniu endodentycznemu przedłużamy życie zęba i gwarantujemy możliwość jego odbudowy w przyszłości.

Kiedy potrzebne jest leczenie kanałowe Kraków?


Leczenie kanałowe KrakówCzęsto silne dolegliwości bólowe to następstwo rozwoju próchnicy. Gdy zewnętrzna część zęba ulega dużemu zniszczeniu, bakterie docierają do wnętrza korzenia i wraz z rozwojem infekcji pojawia się ból. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest oczyszczenie korzenia, czyli leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe Kraków daje nam możliwość zachowania własnego zęba Pacjenta. Jest postępowaniem tańszym i mniej inwazyjnym niż usunięcie zniszczonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem.

Struktury anatomiczne korzenia zęba są bardzo niewielkie. Nierzadko podczas wizyty lekarz napotyka na problemy takie jak wąskie lub zarośnięte kanały, zakrzywione korzenie, czasem złamane i pozostawione wcześniej narzędzia. Przeoczenie kanału czy też niedostateczne jego oczyszczenie, mogą być powodem powikłań. Dlatego tak istotna jest praca w dużym powiększeniu, które gwarantuje dokładne oczyszczenie kanałów. W ramach oferty leczenia kanałowego Kraków używamy mikroskopu – umożliwia to odnalezienie i opracowanie wszystkich zakrzywionych kanałów, usunięcie złamanych narzędzi i pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym.

Zanim lekarz rozpocznie leczenie kanałowe musi poznać budowę anatomiczną zęba i stopień zajęcia przez próchnicę kanałów. Potrzebne zdjęcie RTG zostanie wykonane na miejscu, w Galerii Uśmiechu – stomatologia Kraków. W naszym gabinecie posługujemy się najnowszym sprzętem do uzyskiwania cyfrowych obrazów panoramicznych, punktowych, cefalometrycznych i wszystkich innych niezbędnych do prawidłowej diagnostyki. Zastosowanie techniki cyfrowej pozwala na zredukowanie dawki promieniowania radiologicznego pochłoniętej przez pacjenta aż o 90% w porównaniu do tradycyjnego prześwietlenia. Obraz otrzymujemy na monitorze komputera już w kilka sekund po wykonaniu zdjęcia - pozwala to skrócić całkowity czas leczenia oraz dokonać obróbki komputerowej zdjęcia w celu lepszej diagnostyki. Zdjęcia wykonuje się przed i po leczeniu endodentycznym.

Koferdam jest cienkim arkuszem naturalnej gumy lateksowej lub bezlateksowej, który izoluje leczony ząb, zapewniając pełną aseptyczność i chroniąc Pacjenta przed absorpcją środków dezynfekujących kanał. Nie trzeba także stosować wałeczków ligniny do osuszenia pola wokół leczonej powierzchni, co zwiększa komfort Pacjenta.

Trwałość leczenia endodontycznego gwarantuje także jakość materiału używanego do wypełnienia kanału. Im szczelniej wypełniony korzeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo że w wolnych szczelinach ponownie zaczną namnażać się bakterie. W ofercie leczenia kanałowego Kraków w Galerii Uśmiechu materiałem używanym do wypełnienia kanału jest gutaperka. Jest to materiał obojętny dla tkanek, niezwykle plastyczny, który wcieka do najmniejszych zakamarków we wnętrzu zęba, stanowiąc stuprocentowe zabezpieczenie. Gutaperka jest następnie podgrzewana w celu jej utwardzenia i jeszcze dokładniejszego uszczelnienia wyleczonego zęba.

 

Używamy nowoczesnych technologii - leczenie kanałowe Kraków


Leczenie kanałowe Kraków

Gabinety wykorzystywane podczas zabiegów leczenia kanałowego Kraków wyposażone są w nowoczesny sprzęt zapewniający sprawny przebieg leczenia i gwarantujący jego najwyższą jakość. Endomotor NOUVAG TCM Endo V to urządzenie do mechanicznego opracowywania kanałów korzeniowych. Endometr RAYPEX 5 to najnowszej generacji elektroniczny endometr - urządzenie do mierzenia długości kanałów korzeniowych. Ilustruje "na żywo" ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego. Eliminuje powikłania, jak również daje pacjentowi pełen komfort w czasie leczenia kanałowego. Elements Obturation Unit to urządzenie służące do wypełniania kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką (naturalny, obojętny materiał, stosowany z powodzeniem na całym świecie). Zapewnia on możliwie najszczelniejsze wypełnienie kanałów korzeniowych.

Nasz zespół


Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

lek. stom. Michał Czernilewski

Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

lek. stom. Ewa Mycek

Maciej Leśków, stomatolog Kraków

lek. stom. Maciej Leśków

Anna Prudel, stomatolog Kraków

lek. stom. Anna Prudel

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

Łukasz Jarmuła - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Łukasz Jarmuła

Stomatologia estetyczna Kraków

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 12 429 14 70

+48 511 155 155