Gdzie najlepiej wszczepić sobie zębowe implanty? Kraków i Galeria uśmiechu to najlepsze miejsce!

Pacjenci z poważnymi brakami w uzębieniu powinni najpierw założyć implanty. Kraków gwarantuje odpowiednio wysoką jakość usług. Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Galeria Uśmiechu to placówka, której możesz w pełni zaufać.

Istnieje wiele metod leczenia pacjentów z brakami zębowymi. Leczenie implantologiczne stanowi najlepszy sposób na uzupełnienie braków, jakie powstają po usunięciu zęba lub w innych okolicznościach. Nie ma konieczności piłowania sąsiednich zębów, a sztuczne protezy wyglądają tak samo, jak utracone zęby. Służą dożywotnio i zapewniają większy komfort, niż np. sztuczna szczęka. Jeśli chodzi o korony i implanty, Kraków daje pacjentom spory wybór w zakresie materiałów i cen. Im bardziej proteza przypomina zdrowy ząb, tym więcej trzeba zapłacić za zabieg wszczepienia sztucznego korzenia oraz przymocowanie korony na implantach za pomocą specjalnych zatrzasków. Sprawdź, jak przebiegają oraz ile kosztują zabiegi implantacji i protezy w Krakowie!

Wstawienie sztucznego zęba wymaga wszczepienia implantu zębowego. W Krakowie jesteśmy najlepsi!

Uzupełnienie brakującego zęba przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym etapami. W pierwszej kolejności należy dokonać oględzin jamy ustnej pacjenta, skonsultować się z implantologiem i przeprowadzić konieczne badania. Potem powstaje plan leczenia, dobiera się implanty zębowe i tworzy indywidualnie dopasowane korony – tymczasową oraz stałą, mocowaną po 3–6 miesiącach po tym, jak zostaną umieszczone implanty. Kraków i Galeria Uśmiechu nie przedłużają czasu oczekiwania poza to, czego wymagają uzasadnione stomatologicznie względy medyczne u pacjenta. Wszystko zależy od indywidualnego tempa procesu gojenia dziąsła i tkanki kostnej.

Na czym polega podniesienie dna zatoki szczękowej?

Czasami w ramach leczenia implantologicznego przeprowadzamy wcześniej zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej. Służy on regeneracji kości przed wszczepieniem implantu, który zastępuje naturalny korzeń zęba. Implantacja wymaga dobrze ukształtowanej tkanki kostnej. Po utracie uzębienia u pacjentów często dochodzi do stopniowego zaniku kości, zaś przed 18. rokiem życia tkanka kostna nie jest w pełni rozwinięta.

Implanty Kraków – leczenie bezzębia i uzupełnianie ubytków wymaga specjalnych materiałów

Implantologia niewątpliwie należy do najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Odbudowa uzębienia ma dla pacjentów istotne znaczenie. W takim mieście jak Kraków implanty i korony zębów muszą być najwyższej jakości. Podczas wykonywania zabiegów w Galerii Uśmiechu wykorzystujemy trwałe, biozgodne materiały protetyczne. Najczęściej są to:

 • tytan – to z niego wykonane są podstawy wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, które zastępują korzeń naturalnego zęba. Z wyglądu implant zębowy przypomina śrubę, co zapewnia potrzebną stabilność;
 • porcelana – używana do produkcji idealnie dostosowanych protez, o kolorystyce i kształtach w pełni dopasowanych do uzębienia pacjenta.

To nie wszystko, co implantologia (Kraków i miejscowe kliniki stomatologiczne także) może zaoferować osobom cierpiącym po utracie zębów. Umów się na konsultację w Galerii Uśmiechu, a poznasz szczegółowo wszystkie dostępne opcje. Stomatologia estetyczna oferuje jeszcze wiele innych materiałów do odbudowy protetycznej, w tym:

 • śruby ze stopów tytanu;
 • implanty zębowe z tlenku cyrkonu (tzw. ceramiczne);
 • protezy akrylowe;
 • korony z kompozytów.

Stomatologia estetyczna – protetykę i implanty zębów Kraków ma na wysokim poziomie

Wykorzystanie takich materiałów do implantacji niesie szereg korzyści zdrowotnych i estetycznych. Ryzyko, że dojdzie do jakichkolwiek komplikacji, jest zminimalizowane. Dzięki temu, jak produkowane są implanty zębowe, Kraków mieści się w ścisłej krajowej czołówce pod względem jakości i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. W Galerii Uśmiechu współpracujemy z renomowanymi przedstawicielami branży, którzy dbają o to, by ich produkty były:

 • w pełni tolerowane przez ludzki organizm;
 • całkowicie odporne na procesy korozji;
 • pozbawione jakichkolwiek śladów substancji toksycznych, rakotwórczych i radioaktywnych.

Do odbudowy uzębienia pacjentów wykorzystujemy materiały objęte gwarancją i kompleksowo przetestowane przed dopuszczeniem do użytku. Zawsze sprawdzamy stosowne certyfikaty, wystawiane przez instytucje właściwe dla branży stomatologicznej.

Ile kosztują implanty zębowe w Krakowie? Cennik leczenia implantologicznego krakowskiej Galerii Uśmiechu

Podane tutaj sumy traktuj jako orientacyjne. Ceny materiałów na rynku i marże producentów są uwarunkowane wieloma czynnikami, sporo zależy także od rynku pracy. Tak złożona dziedzina, jak implantologia stomatologiczna (Kraków to prestiżowa lokalizacja, więc koszty utrzymania również wpływają na ceny) wymaga, by sprawdzeni otrzymywali wynagrodzenie odpowiednie do swoich umiejętności. Aktualne kwoty znajdziesz w zakładce „Cennik”. Informacje o kosztach implantów zębów otrzymasz również podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Cennik leczenia stomatologicznego implantami uwzględnia następujące pozycje:

 • podstawowy przegląd stomatologiczny – 120 zł;
 • specjalistyczne konsultacje i badania kierunkowe – 180 zł;
 • chirurgia stomatologiczna (ekstrakcja zęba) – od 290 zł (w przypadku zębów zatrzymanych od 360 zł);
 • implant – od 3200 zł;
 • mosty i korony do odbudowy protetycznej – od 1400 zł;
 • licówki – od 1200 zł.

Poznaj specjalistów implantologii Galerii Uśmiechu i umów się na konsultacje!

Jeśli zdecydujesz się na założenie implantu w Krakowie, znajdziesz się pod opieką doświadczonych specjalistów. Lekarski trzon zespołu implantologii stomatologicznej w Galerii Uśmiechu stanowią:

 • lekarz stomatolog Tomasz Rozwadowski;
 • lekarz stomatolog Emil Sułek.

To oczywiście nie wszystkie osoby, z którymi będziesz mieć do czynienia w naszej klinice. Na każdym kroku możesz liczyć na fachowe wsparcie oraz pełen profesjonalizm. Dokładamy wszelkich starań by leczenie zębów – w każdej formie, nie tylko implantami stomatologicznymi – przebiegało z zachowaniem komfortu psychicznego pacjentów. Nie czekaj i umów wizytę w Galerii Uśmiechu. Przekonaj się, że warto zdecydować się na implanty zębów! Kraków jest bliżej twojego miejsca zamieszkania, niż ci się wydaje!

Serdecznie Państwa zapraszam

implants kraków

 

 

Tomasz Rozwadowski stomatolog Kraków

Tomasz Rozwadowski
Właściciel, Kierownik Zespołu Implantologicznego
Centrum Stomatologii Estetycznej
i Implantologii Galerii Uśmiechu

Implanty Kraków w Galerii Uśmiechu


Tylko jedna tabletka przeciwbólowa

Choć  wszczepianie implantów zębowych jest zabiegiem inwazyjnym, w Galerii Uśmiechu przebiega szybko i  bezboleśnie. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, wszczepienie jednego implantu trwa około 25-30 minut. Wielu naszych pacjentów jest zaskoczonych krótkim czasem zabiegu, około 70% z nich deklaruje, że dolegliwości po wszczepieniu implantu  trwale znosi zaledwie jedna tabletka przeciwbólowa.

 

Zespół wybitnych specjalistów

Choć zabieg wszczepiania implantów jest coraz powszechniejszy, są to zabiegi wymagające specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Ich popularność nie zwalnia lekarza z obowiązku indywidualnego podejścia do każdego Pacjenta. Zabiegi implantologiczne wymagają odpowiedniego przygotowania, bezbłędnego przeprowadzenia oraz kompleksowej opieki po zabiegu. To wszystko znajdziecie Państwo w Galerii Uśmiechu – w ofercie implanty Kraków. Nasz zespół implantologiczny - pod przewodnictwem doktora Tomasza Rozwadowskiego - składa się z wybitnych specjalistów, którzy swoje umiejętności doskonalą w prestiżowych placówkach i ośrodkach naukowych – również poza granicami Polski.

 

Materiały najwyższej jakości


W Galerii Uśmiechu pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach najwyższej klasy, które nam dając pewność - Pacjentowi gwarantują bezpieczeństwo.

Co to są implanty?

Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które po utracie naturalnych zębów pragną odzyskać dawny komfort i pewność siebie. Od ponad 40 lat implanty są najchętniej wybieraną przez pacjentów formą leczenia braków zębowych. Leczenie implantologiczne pozwala znów cieszyć się: szerokim radosnym uśmiechem, swobodą i łatwością spożywania posiłków, wyraźną wymową, dawną pewnością siebie w codziennych sytuacjach. Implant to element wykonany z tytanu, który umieszczany jest w kości szczękowej. Tytan jest materiałem biozgodnym, dzięki czemu następuje całkowita integracja implantu z kością szczęki. Częścią zewnętrzną implantu jest koronaKorona wykonana jest z porcelany a jej kształt i kolor są idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia.

Zalety implantów

Najważniejszą zaletą implantów jest ich trwałość. Aż u 98% Pacjentów implanty ulegają trwałej integracji z kością, nie przysparzając najmniejszych problemów w późniejszym użytkowaniu. Implanty nie wymagają piłowania sąsiednich zdrowych zębów, jak przy zakładaniu tradycyjnych koron i mostów. Cechują się idealnym dopasowaniem do łuku zębowego.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Po wszczepieniu implant potrzebuje od 3 do 6 miesięcy na zupełne zintegrowanie się z kością. W tym okresie ważne są wizyty kontrolne u lekarza implantologa, aby móc monitorować proces wygajania.

 

Czy implanty są dla Państwa?

Implanty rozwiązują wiele problemów protetycznych – od uzupełnienia jednego ubytku aż po leczenie bezzębia. Dlatego zdecydowana większość naszych Pacjentów decyduje się na poprawę wyglądu uśmiechu właśnie w ramach oferty na implanty Kraków.

Uzupełnienie pojedynczych ubytków

Podczas konsultacji ze specjalistą zostanie wykonane zdjęcie RTG, które pozwoli ocenić stan kości. Jeśli są wystarczająco grube i nie ma w wywiadzie przeciwwskazań do zabiegu, lekarz od razu może wszczepić tytanowy implant do kości szczęki. Zabieg ten trwa 15-20 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu możesz odczuwać lekki dyskomfort, który łatwo zniwelujesz tabletkami przeciwbólowymi. Stomatolog udzieli także porad odnośnie dalszego postępowania, odpowiadając m.in. na pytania: Czy mogę normalnie myć zęby? Jak dbać o jamę ustną w tym okresie? Po upływie ok. dwóch miesięcy do implantu zostanie doczepiona korona idealnie dopasowana do Twojego naturalnego uzębienia.  Im wcześniej zdecydujesz się na implant, tym większa pewność, że kość szczęki będzie miała odpowiednią grubość i niewymagane będzie wcześniejsze przygotowanie. Zęby (w tym implant) działają na kości pobudzająco i gwarantują ich regenerację. Ubytek może powodować zanik kości w jego miejscu.

Uzupełnienie braków wielozębowych

Jeśli ubytków jest więcej proponujemy protezę na implantach. Jest to tradycyjna proteza ruchoma, która za pomocą specjalnych zatrzasków umocowanych na implantach, stwarza możliwość lepszej stabilizacji i utrzymania protezy na właściwym miejscu.

implanty Kraków

Jak przygotować się do zabiegu?

Zazwyczaj zabieg wszczepienia implantu nie wymaga specjalnych przygotowań. Poprzedzony jest precyzyjną diagnostyką rtg i dokładnym wywiadem lekarskim.  Jeśli nie wykaże on przeciwwskazań, przeprowadzany jest zabieg przedstawiony powyżej w ramach oferty „implanty Kraków”.

Zdarza się czasem, że grubość kości szczęki nie jest odpowiednia do wszczepienia implantu. W takiej sytuacji zaleca się wykonanie zabiegu podnoszenia dna zatoki szczękowej poprzez spłycenie zatoki. W miejscu, które chcemy odbudować, umieszcza się materiał, który po zaledwie paru miesiącach od zabiegu, dzięki zdolnościom regeneracyjnym ludzkiego organizmu, przekształci się w własną, organiczną tkankę kostną. Ten sam proces obserwuje się w sytuacjach zrastania złamanych kości.

Nasz zespół


Tomasz Rozwadowski stomatolog Kraków

Tomasz Rozwadowski - ZnanyLekarz.pl

lek.stom. Tomasz Rozwadowski
Daniel Sadecki chirurg stomatolog Kraków

lek.stom. Emil Sułek

Sergiusz Połuchtowicz-Hański - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Sergiusz Połuchtowicz-Hański

Implanty Kraków

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 12 429 14 70

+48 511 155 155