Implanty Kraków

Implantologia i estetyka – dziedziny stomatologii dawniej traktowane jako ekskluzywne oraz dostępne wyłącznie dla nielicznych. Obecnie na stałe zagościły w repertuarze stomatologii. Implanty to także jeden ze szczególnie uznanych obszarów w ofercie kliniki Galeria Uśmiechu.

Doceniane przez lekarzy - cieszą się zainteresowaniem Pacjentów. Niegdyś traktowane rutynowo, dziś zajęły jedno z najważniejszych miejsc w leczeniu stomatologicznym. Dodajmy, że są to zabiegi wymagające specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Jednak mimo ich popularności, najlepsi specjaliści wykazują się niezmiennie uważnym, indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta. Zabiegi implantologiczne wymagają odpowiedniego przygotowania, bezbłędnego przeprowadzenia oraz kompleksowej opieki po zabiegu. To wszystko znajdziecie Państwo w Galerii Uśmiechu.

Nasz zespół implantologiczny - pod moim przewodnictwem - składa się z wybitnych specjalistów, którzy swoje umiejętności doskonalą w różnych placówkach i ośrodkach naukowych – również poza granicami Polski.

Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach najwyższej klasy, które nam dając pewność - Pacjentowi gwarantują bezpieczeństwo. Implantologię traktujemy jako zabiegi specjalistyczne, ponieważ wymagają one od nas perfekcyjnego przygotowania. Nie pozostawiamy sobie żadnego marginesu błędu.

Osiągnięcia współczesnej stomatologii, odkrycia w zakresie metod czy stopień technologicznego zaawansowania narzędzi stanowią dopiero część sukcesu. Największe znaczenie ma nadal człowiek i jego umiejętności. To właśnie profesjonalizm jest gwarancją jakości usług świadczonych według standardów Galerii Uśmiechu. Dla Państwa jest to gwarancja najlepszej opieki.

Serdecznie Państwa zapraszam

implants kraków

 

 

Tomasz Rozwadowski stomatolog Kraków

Tomasz Rozwadowski
Właściciel, Kierownik Zespołu Implantologicznego
Centrum Stomatologii Estetycznej
i Implantologii Galerii Uśmiechu

Implanty Kraków w Galerii Uśmiechu


Tylko jedna tabletka przeciwbólowa

Choć  wszczepianie implantów zębowych jest zabiegiem inwazyjnym, w Galerii Uśmiechu przebiega szybko i  bezboleśnie. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, wszczepienie jednego implantu trwa około 25-30 minut. Wielu naszych pacjentów jest zaskoczonych krótkim czasem zabiegu, około 70% z nich deklaruje, że dolegliwości po wszczepieniu implantu  trwale znosi zaledwie jedna tabletka przeciwbólowa.

 

Zespół wybitnych specjalistów

Choć zabieg wszczepiania implantów jest coraz powszechniejszy, są to zabiegi wymagające specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Ich popularność nie zwalnia lekarza z obowiązku indywidualnego podejścia do każdego Pacjenta. Zabiegi implantologiczne wymagają odpowiedniego przygotowania, bezbłędnego przeprowadzenia oraz kompleksowej opieki po zabiegu. To wszystko znajdziecie Państwo w Galerii Uśmiechu – w ofercie implanty Kraków. Nasz zespół implantologiczny - pod przewodnictwem doktora Tomasza Rozwadowskiego - składa się z wybitnych specjalistów, którzy swoje umiejętności doskonalą w prestiżowych placówkach i ośrodkach naukowych – również poza granicami Polski.

 

Materiały najwyższej jakości


W Galerii Uśmiechu pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach najwyższej klasy, które nam dając pewność - Pacjentowi gwarantują bezpieczeństwo.

Co to są implanty?

Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które po utracie naturalnych zębów pragną odzyskać dawny komfort i pewność siebie. Od ponad 40 lat implanty są najchętniej wybieraną przez pacjentów formą leczenia braków zębowych. Leczenie implantologiczne pozwala znów cieszyć się: szerokim radosnym uśmiechem, swobodą i łatwością spożywania posiłków, wyraźną wymową, dawną pewnością siebie w codziennych sytuacjach. Implant to element wykonany z tytanu, który umieszczany jest w kości szczękowej. Tytan jest materiałem biozgodnym, dzięki czemu następuje całkowita integracja implantu z kością szczęki. Częścią zewnętrzną implantu jest koronaKorona wykonana jest z porcelany a jej kształt i kolor są idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia.

Zalety implantów

Najważniejszą zaletą implantów jest ich trwałość. Aż u 98% Pacjentów implanty ulegają trwałej integracji z kością, nie przysparzając najmniejszych problemów w późniejszym użytkowaniu. Implanty nie wymagają piłowania sąsiednich zdrowych zębów, jak przy zakładaniu tradycyjnych koron i mostów. Cechują się idealnym dopasowaniem do łuku zębowego.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Po wszczepieniu implant potrzebuje od 3 do 6 miesięcy na zupełne zintegrowanie się z kością. W tym okresie ważne są wizyty kontrolne u lekarza implantologa, aby móc monitorować proces wygajania.

 

Czy implanty są dla Państwa?

Implanty rozwiązują wiele problemów protetycznych – od uzupełnienia jednego ubytku aż po leczenie bezzębia. Dlatego zdecydowana większość naszych Pacjentów decyduje się na poprawę wyglądu uśmiechu właśnie w ramach oferty na implanty Kraków.

Uzupełnienie pojedynczych ubytków

Podczas konsultacji ze specjalistą zostanie wykonane zdjęcie RTG, które pozwoli ocenić stan kości. Jeśli są wystarczająco grube i nie ma w wywiadzie przeciwwskazań do zabiegu, lekarz od razu może wszczepić tytanowy implant do kości szczęki. Zabieg ten trwa 15-20 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu możesz odczuwać lekki dyskomfort, który łatwo zniwelujesz tabletkami przeciwbólowymi. Stomatolog udzieli także porad odnośnie dalszego postępowania, odpowiadając m.in. na pytania: Czy mogę normalnie myć zęby? Jak dbać o jamę ustną w tym okresie? Po upływie ok. dwóch miesięcy do implantu zostanie doczepiona korona idealnie dopasowana do Twojego naturalnego uzębienia.  Im wcześniej zdecydujesz się na implant, tym większa pewność, że kość szczęki będzie miała odpowiednią grubość i niewymagane będzie wcześniejsze przygotowanie. Zęby (w tym implant) działają na kości pobudzająco i gwarantują ich regenerację. Ubytek może powodować zanik kości w jego miejscu.

Uzupełnienie braków wielozębowych

Jeśli ubytków jest więcej proponujemy protezę na implantach. Jest to tradycyjna proteza ruchoma, która za pomocą specjalnych zatrzasków umocowanych na implantach, stwarza możliwość lepszej stabilizacji i utrzymania protezy na właściwym miejscu.

implanty Kraków

Jak przygotować się do zabiegu?

Zazwyczaj zabieg wszczepienia implantu nie wymaga specjalnych przygotowań. Poprzedzony jest precyzyjną diagnostyką rtg i dokładnym wywiadem lekarskim.  Jeśli nie wykaże on przeciwwskazań, przeprowadzany jest zabieg przedstawiony powyżej w ramach oferty „implanty Kraków”.

Zdarza się czasem, że grubość kości szczęki nie jest odpowiednia do wszczepienia implantu. W takiej sytuacji zaleca się wykonanie zabiegu podnoszenia dna zatoki szczękowej poprzez spłycenie zatoki. W miejscu, które chcemy odbudować, umieszcza się materiał, który po zaledwie paru miesiącach od zabiegu, dzięki zdolnościom regeneracyjnym ludzkiego organizmu, przekształci się w własną, organiczną tkankę kostną. Ten sam proces obserwuje się w sytuacjach zrastania złamanych kości.

Nasz zespół


Tomasz Rozwadowski stomatolog Kraków

lek. stom. Tomasz Rozwadowski

lek. stom. Emil Sułek

Implanty Kraków

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zobacz numer telefonu Zobacz numer telefonu