Ortodoncja Kraków


Piękny uśmiech jest marzeniem prawie każdego z nas. Równe, białe zęby, sprawiają, że nasza twarz wygląda atrakcyjnie i tym samym rośnie nasze dobre samopoczucie. Leczenie ortodontyczne ma na celu nie tylko poprawę estetyki zębów. Wada zgryzu może powodować choroby przyzębia (paradontoza), ale także uniemożliwia dokładne czyszczenie zębów, co sprzyja powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz przede wszystkim próchnicy. Nic dziwnego, że dobry ortodonta Kraków jest bardzo poszukiwanym przez Pacjentów specjalistą.

Ortodonta Kraków - Konsultacja ortodontyczna

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza szczegółowe badanie zgryzu i czynności mięśni oraz pobiera wyciski do gipsowych modeli diagnostycznych uzębienia. W celu przeprowadzenia pełnej analizy warunków gryzowych konieczne jest również wykonanie przez pacjenta badań RTG (zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne).

ortodonta Kraków

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome to urządzenia samodzielnie wkładane i wyjmowane z ust przez Pacjenta. W zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosowane są różne modyfikacje aparatów ruchomych. Aparaty ruchome składają się z akrylowej płytki, drucianych elementów lub śrub bądź sprężyn będących źródłem siły działającej na zęby. Najwłaściwszym momentem ich stosowania jest okres wzrostu dzieci i młodzieży. Czas leczenia aparatami ruchomymi i jego skuteczność są uzależnione od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz zaleceń jakie wyda lekarz. Kwestię doboru aparatu  omawiamy dokładnie podczas wizyty w gabinecie w ramach oferty: ortodonta Kraków.

ortodonta Kraków

Aparaty stałe

Aparaty stałe to urządzenia składające się z różnego rodzaju zaczepów (zamków i pierścieni) osadzanych za pomocą specjalnych klejów na stałe na powierzchni zębów. Dzięki temu, iż aparaty stałe wywierają nacisk bez przerwy przez cały okres leczenia, pozwalają na osiągnięcie precyzyjnych efektów leczniczych. W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych pacjenta polecane są różne rodzaje zamków ortodontycznych:

  • Metalowe - tańsze, dające możliwość urozmaicania wizerunku poprzez użycie kolorowych gumek utrzymujących łuk.
  • Estetyczne - ceramiczne, mniej widoczne (w kolorze zęba).
ortodonta Kraków

Aparaty przeźroczyste Invisalign

Obawiasz się, że leczenie ortodontyczne wiąże się z widocznymi metalowymi zaczepami, lub że aparat ortodontyczny jest  trudny do utrzymania w czystości? Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie Twój uśmiech. Współczesna stomatologia pozwoliła nam spełnić marzenia Pacjentów o dyskretnych aparatach na zęby. Wzbogacając ofertę ortodonty Kraków wprowadzamy nową metodę leczenia ortodontycznego zębów za pomocą niewidocznego aparatu Invisalign. Dzięki nowej metodzie Invisalign, Twoje zęby będą leczone przy pomocy metody całkowicie niezauważalnej dla postronnych obserwatorów! Wszystko to dzięki specjalnym przeźroczystym nakładkom, dostosowywanym indywidualnie do kształtu zębów każdego pacjenta. Umów się na konsultację w Galerii Uśmiechu – stomatologia Kraków i rozpocznij leczenie u naszego ortodonty metodą Invisalign! :)

Nasz zespół:


lek. stom. Magdalena Kowalczyk, ortodonta Kraków
lek. stom. Magda Kowalczyk
lek. stom. Magdalena Kowalczyk, ortodonta Kraków

lek. stom. Karolina Martyniuk

lek. stom. Katherine Krawczyk, ortodonta Kraków

lek. stom. Katherine Krawczyk

lek. stom. Katherine Krawczyk, ortodonta Kraków

lek. stom. Maria Leśków

Ortodonta Kraków

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zobacz numer telefonu Zobacz numer telefonu