Ortodoncja Kraków

Korygujemy wady zgryzu pod kątem estetycznym i funkcjonalnym

Leczenie ortodontyczne pozwala odzyskać równy uśmiech, a także zapobiega chorobom zębów oraz przyzębia. Pomagamy dzieciom i dorosłym w zapobieganiu wadom zgryzu oraz leczymy istniejące nieprawidłowości za pomocą różnego rodzaju aparatów – indywidualnie dostosowanych do rodzaju problemu i wieku pacjenta.

Dlaczego warto?

Dla zdrowia zębów i komfortu codziennego funkcjonowania.

Estetyka uśmiechu i twarzy

Ułożenie zębów wpływa nie tylko na wygląd samego uśmiechu, ale i kształt całej twarzy. Leczenie ortodontyczne może wyrównać

Łatwiejsze czyszczenie zębów

I minimalizacja ryzyka próchnicy oraz chorób przyzębia. Równe uzębienie pozwala usuwać płytkę nazębną podczas mycia zębów z całej ich powierzchni, co zapewnia efektywną profilaktykę przeciwpróchniczą.

Poprawa jakości żucia

Równy zgryz pozwala na prawidłowe funkcjonowanie mechanizmu żucia, co zwiększa komfort spożywania posiłków i zapobiega chorobom przewodu pokarmowego.

Radość z prostego uśmiechu już po kilku miesiącach

W Galerii Uśmiechu podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza szczegółowe badanie zgryzu i czynności mięśni oraz pobiera wyciski do gipsowych modeli diagnostycznych uzębienia.

W celu przeprowadzenia pełnej analizy warunków gryzowych konieczne jest również zrobienie badań RTG (zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne). Po tak precyzyjnej diagnostyce lekarz ocenia, czy wadę da się skorygować za pomocą aparatu, a jeśli tak – dobiera jego właściwy rodzaj.

W Galerii Uśmiechu prowadzimy leczenie aparatami stałymi, ruchomymi oraz aparatami w postaci przezroczystych nakładek Invisalign.

Aparaty stałe

Aparaty stałe składają się z różnego rodzaju zaczepów (zamków i pierścieni), osadzanych za pomocą specjalnych klejów na stałe na powierzchni zębów. Dzięki wywieraniu stałego nacisku na zęby, bez przerwy przez cały okres leczenia, pozwalają na osiągnięcie precyzyjnych efektów. W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych pacjenta polecane są różne rodzaje zamków ortodontycznych:
  • tańsze, dające możliwość urozmaicania wizerunku poprzez użycie kolorowych gumek utrzymujących łuk;

ceramiczne, mniej widoczne (w kolorze zęba).

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome to urządzenia samodzielnie wkładane do i wyjmowane z ust przez pacjenta. W zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosujemy ich różne modyfikacje. Składają się z akrylowej płytki, drucianych elementów lub śrub bądź sprężyn będących źródłem siły działającej na zęby. Aparaty ruchome są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, a najwłaściwszym momentem na ich stosowanie jest okres wzrostu. Czas leczenia aparatami ruchomymi i jego skuteczność są uzależnione od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz zaleceń lekarza.

Aparaty przezroczyste Invisalign

Aparaty nakładkowe to innowacyjna metodę leczenia wad zgryzu za pomocą przezroczystych, wymiennych nakładek (alignerów) dopasowanych do uzębienia konkretnego pacjenta. W porównaniu z tradycyjnym leczeniem ortodontycznym zapewnia większy komfort użytkowania przy zachowaniu doskonałej efektywności.

Podczas pierwszej konsultacji dowiesz się jaki aparat jest dla Ciebie najlepszy i zobaczysz, jak będzie wyglądał Twój uśmiech po zakończonym leczeniu. Dzięki skanerowi 3D i specjalnemu oprogramowaniu przeprowadzimy wirtualną symulację całego procesu leczenia i przedstawimy oczekiwany efekt końcowy.

Każdy aligner wymieniamy co 2 tygodnie, przesuwając zęby milimetr po milimetrze we właściwe miejsca. Nakładki zaczną korygować zgryz od pierwszego dnia założenia, byś nawet już po kilku miesiącach mógł cieszyć się perfekcyjnym uśmiechem!

Przezroczyste alignery są właściwie niewidoczne, a brak metalowych elementów oraz wykonane na indywidualne zamówienie sprawia, że są naprawdę wygodne w noszeniu. Nikt nie wie, że jesteś w trakcie leczenia.

Nakładki możesz samodzielnie zdejmować i z powrotem zakładać – nie musisz zmieniać swoich nawyków żywieniowych, a higiena zębów jest tak samo prosta jak przed rozpoczęciem leczenia.

Nasi ortodonci

W Galerii Uśmiechu zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Magdalena Kowalczyk

Ortodoncja dzieci
Ortodoncja dorosłych

Karolina Martyniuk

Ortodoncja
Protetyka
Implantoprotetyka

Maria Leśków

Ortodoncja dzieci
Ortodoncja dorosłych

Cennik

konsultacja ortodontyczna230 zł
aparat stały metalowyod 3200 zł
aparat stały estetycznyod 4600 zł
aparaty ruchomeod 950 zł
aparat Invisaglinod 6000 zł

Ciesz się równym, zdrowym uśmiechem!

Zarezerwuj konsultację ortodontyczną.

Obawiasz się o koszty zabiegu?

W Galerii Uśmiechu płatność za leczenie stomatologiczne możesz rozłożyć na dogodne raty. Szczegółowe informacje na ten temat uzyskasz w naszej recepcji.

Menu