Protetyka – Kraków to miejsce z dużą liczbą gabinetów stomatologicznych. Co oferują? Czym jest proteza zębowa, korona, implant?


Braki w uzębieniu nie są jedynie problemem estetycznym, ale wpływają również na stan zdrowia pacjenta. Dziś w skuteczny sposób o piękny i zdrowy uśmiech walczy dział stomatologii, jakim jest protetyka. Kraków oferuje pacjentom kompleksowe leczenie protetyczne. Sprawdź szczegóły!
Utrata zębów może być związana z chorobą, wypadkiem lub może być naturalną konsekwencją upływu czasu. Zdarza się także, że dentysta wyczerpie możliwości leczenia i decyduje o usunięciu chorego zęba. Braki w uzębieniu znacznie obniżają komfort życia, jednocześnie pojawiają się problemy z rozdrabnianiem pokarmów, a także z wymową. Sposobem na rozwiązanie problemów jest skorzystanie z dostępnych metod leczenia oferowanych przez dział stomatologii, jakim jest protetyka. Specjaliści proponują uzupełnienie ubytków przy pomocy implantów, ale także mostów czy koron. Czym jest protetyka? Kraków zaprasza do odtwarzania utraconych zębów!

Leczenie protetyczne – dlaczego protetyka jest tak ważna?

Protetyka zajmuje się rekonstrukcją uzębienia i zniszczonych tkanek, a także rehabilitacją narządu żucia. Dlaczego odbudowa zębów jest tak istotna? Bezzębie częściowe lub całkowite jest defektem kosmetycznym i znacznie wpływa na nasz wygląd oraz komfort życia – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Poważniejszym problemem są jednak konsekwencje medyczne, ponieważ brak zębów nie tylko utrudnia mówienie, gryzienie i żucie, ale może prowadzić do rozchwiania i wypadania pozostałych zębów, zmieniać mimikę i wyraz twarzy. Aby zapobiec przykrym konsekwencjom bezzębia, warto zgłosić się na konsultację do specjalisty, który podejmie decyzję o możliwości dalszego leczenia. Uzupełnienie braków wpłynie pozytywnie na samopoczucie pacjenta, zdrowie oraz wygląd. Zabiegi protetyczne poprawiają znacznie estetykę uśmiechu.

Protetyka stomatologiczna Kraków – implanty

Protetyka to dziedzina stomatologii, która nie tylko zadba o zdrowe zęby, ale także o piękny uśmiech. Z jakich rozwiązań mogą korzystać pacjenci? Coraz częściej wybieranym sposobem rekonstrukcji uzębienia są implanty do złudzenia przypominające naturalne zęby. Dzięki implantologii pacjent może cieszyć się doskonałymi efektami przez lata. Implant to śruba wszczepiana w szczękę, która imituje korzeń i pełni jego funkcję. To na nim umocowany będzie sztuczny ząb. Odbudowa na implantach gwarantuje wysoki komfort – uzupełnienie protetyczne jest nie do odróżnienia od własnych zębów. Co istotne, możliwe jest przygotowanie protezy całkowitej mocowanej na implantach (w przypadku utraty wszystkich zębów) lub implantów pojedynczych.

Kraków protetyka – protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe akrylowe to popularne rozwiązanie pozwalające na odbudowę brakującego zęba. Są one zbudowane z metalowego szkieletu i części akrylowej imitującej zęby i dziąsła. Mocuje się je za pomocą klamer, zatrzasków, zamków lub zasuw. Te drugie charakteryzuje znacznie lepszy efekt estetyczny i precyzyjniejsze mocowanie. Protezy ruchome częściowe lub całkowite można wyjmować z ust, co często sprawia, że pacjent odczuwa dyskomfort i lęk przed nieoczekiwanym jej wypadnięciem. Alternatywą są protezy nieruchome, na trwałe mocowane na własnych zębach pacjenta lub na wszczepionych wcześniej implantach.

Protetyka – Kraków i leczenie zębów

Korony i mosty protetyczne to sposób na uzupełnienie braków zębowych. Można mocować je na oszlifowanych zębach własnych lub implantach. Koronę stosuje się w przypadku uszkodzenia zęba – ma ona go przykryć i wzmocnić. Dostępne są korony ceramiczne oraz kompozytowe. Mosty pozwalają na uzupełnienie pojedynczej luki lub braków kilku sąsiadujących zębów. Zakłada się je na implanty lub oszlifowane zęby. Pacjenci mogą zdecydować się np. na mosty porcelanowe na podbudowie z metalu oraz pełnoceramiczne na podbudowie z cyrkonu.

Protetyka w Krakowie – Galeria Uśmiechu

W naszej pracy kładziemy nacisk na satysfakcję naszych pacjentów, szukamy rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb i konkretnego przypadku. Zaczynamy od konsultacji, badań i ewentualnego leczenia stomatologicznego. Proponujemy wkłady koronowo-korzeniowe, korony porcelanowe i pełnoceramiczne, protezy akrylowe, szkieletowe, a także implanty i licówki. Przygotowujemy dokładny plan leczenia, wykonujemy protezy i dobieramy ich kolor odpowiednio do koloru zębów. Wiemy, że najważniejszy jest komfort użytkowania, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasi pacjenci byli zadowoleni z leczenia – technicy zatrudnieni w laboratoriach protetycznych to doskonali fachowcy, a nasz zespół dentystyczny zbudowany jest z profesjonalistów o dużym doświadczeniu.

Jeśli martwi cię brak zęba, pamiętaj, że istnieją skuteczne sposoby rozwiązania problemu. Umów się na konsultację i skorzystaj z kompleksowych usług gabinetów stomatologicznych. Protetyka w Krakowie to sposób na odzyskanie zdrowego uzębienia i naturalnego wyglądu.

korony ceramiczne Kraków

Wkłady koronowo-korzeniowe

Jeśli ząb jest zniszczony w takim stopniu, że nie rokuje nawet utrzymania korony protetycznej, należy umieścić w korzeniu tak zwany wkład koronowo-korzeniowy (potocznie nazywany sztyftem). Wkład koronowo-korzeniowy ma część korzeniową umocowaną w kanale korzeniowym zęba oraz część koronową, która wystaje w jamie ustnej i ma kształt zęba oszlifowanego pod koronę protetyczną. Materiał, z którego wykonuje się wkład, dobiera się pod kątem przyszłej korony. Może to być stal, złoto, tlenek cyrkonu (pełnoceramiczny) lub włókno szklane.

korony ceramiczne Kraków

Korona porcelanowa na metalu z brzegiem estetycznym

Rdzeń takiej korony stanowi stal stomatologiczna indywidualnie odlana dla danego zęba. Na tak przygotowaną podbudowę napala się porcelanę. Metal w koronie nie jest widoczny, gdyż przykrywa go warstwa porcelany. Korony porcelanowe na metalu stosuje się zwłaszcza w odcinkach bocznych, do zębów przedtrzonowych i trzonowych. Wykonujemy je w ramach oferty: korony ceramiczne Kraków.

korony ceramiczne Kraków

Korona pełnoceramiczna - korony ceramiczne Kraków

Korona pełnoceramiczna zapewnia doskonałą estetykę, nie do odróżnienia od zębów własnych. Podbudowę korony pełnoceramicznej wykonuje się z tlenku cyrkonu, który jest materiałem niezwykle wytrzymałym i przeziernym, podobnie jak zęby naturalne. Z tych względów korony pełnoceramiczne są bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza do odbudowy zębów przednich. Korony ceramiczne Kraków, które wykonujemy w Galerii Uśmiechu, bardzo często należą właśnie do tej grupy uzupełnień protetycznych.

korony ceramiczne Kraków

Protezy akrylowe

Proteza akrylowa jest uzupełnieniem protetycznym, które zastępuje większą liczbę brakujących zębów. Stosowana jest również w bezzębiu. Nie jest montowana w ustach na stałe - można ją wyjmować - co nie jest rozwiązaniem komfortowym, ale w wielu przypadkach jedynym możliwym do zastosowania. Protezy można z grubsza podzielić na całkowite i częściowe. Protezy całkowite - uzupełniają wszystkie zęby szczęki i/lub żuchwy (bezzębie). Protezy częściowe - uzupełniają od kilku do kilkunastu brakujących zębów.

korony ceramiczne Kraków

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe to protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikuje się pod uzupełnienia mostami. Stanowią najlepsze rozwiązanie wśród ruchomych uzupełnień protetycznych. Dzięki szkieletowi wykonanemu z metalu są dużo cieńsze, mają dużo mniejszy zasięg w jamie ustnej - prawie nie pokrywają podniebienia - przy górnej protezie, ponadto mają lepsze utrzymanie - nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach, nie uciskają dziąseł i podniebienia. Obok koron ceramicznych Kraków bardzo często wykonujemy dla Pacjentów właśnie protezy szkieletowe.

korony ceramiczne Kraków

Szyny relaksacyjne

Szyna relaksacyjna jest to specjalnie zaprojektowana, przezroczysta szyna przeznaczona do zakładania na górne zęby. Redukuje ona napięcie mięśniowe pozwalając tym samym uniknąć bolesności szczęk i stawów, sztywności karku, nadwrażliwości zębów oraz różnych rodzajów bólu głowy. Oprócz zmniejszenia bólu głowy, karku i szczęk, można spodziewać się też poprawy jakości snu oraz większego rozluźnienia mięśni.

Zespół


lek. stom. Tomasz Rozwadowski, stomatolog Kraków

Tomasz Rozwadowski - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Tomasz Rozwadowski

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

Konrad Mordarski - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Konrad Mordarski

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

Łukasz Jarmuła - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Łukasz Jarmuła

lek. stom. Dominika Dziedzic, stomatolog Kraków

Dmytro Kravchenko - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Dmytro Kravchenko

lek. stom. Bartosz Lech, stomatolog Kraków

Bartosz Lech - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Bartosz Lech

Katarzyna Załęska - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Katarzyna Załęska

lek. stom. Michał Czernilewski, stomatolog Kraków

lek. stom. Michał Czernilewski

lek. stom. Laura Czyżewska, stomatolog Kraków

lek. stom. Laura Czyżewska

lek. stom. Justyna Pierścińska, stomatolog Kraków

lek. stom. Justyna Pierścińska

Masz pytania? Chciałbyś wiedzieć więcej?

Umów się na wizytę konsultacyjną, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

+48 12 429 14 70                  +48 511 155 155