Lakierowanie zębów -jakie daje efekty?

Czym jest lakierowanie zębów?

Lakierowanie zębów jest zabiegiem, do którego wykorzystywany jest preparat zawierający fluor. Pokrywa się nim całą powierzchnię zębów, by zabezpieczyć szkliwo przed działaniem bakterii oraz kwasów. Ze względu na skład lakieru zabieg nazywany jest również fluoryzacją. Aby uzyskać pożądane efekty, wystarczy nałożyć cienką warstwę substancji – pracuje ona bowiem także po wyjściu z gabinetu stomatologicznego. Jeszcze przez kilkanaście godzin jony fluoru wnikają do szkliwa. Ważne, by zabieg został przeprowadzony na dokładnie oczyszczonych zębach, dlatego wcześniej warto wykonać usuwanie kamienia albo piaskowanie. 

Jak często można wykonywać lakierowanie zębów?

Pierwszy zabieg lakierowania powinien zostać przeprowadzony u dzieci w wieku wczesnoszkolnych. Zęby mleczne nie stanowią tu przeszkody. Fluor wzmacnia ich szkliwo, chroniąc przed atakiem próchnicy. W przypadku zębów stałych lakierowanie zaleca się osobom, które zmagają się z nadwrażliwością, mają problemy z remineralizacją zębów, a także są leczone ortodontycznie. Profilaktyczne lakierowanie zębów może odbywać się co pół roku, ale jeśli istnieją wskazania do jego częstszego wykonywania, plan leczenia ustala stomatolog.

Efekty lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów zabezpiecza szkliwo przed niszczeniem, a w konsekwencji próchnicą. Nieleczone ubytki mogą powodować konieczność ekstrakcji zębów oraz wiele groźniejszych schorzeń, dlatego warto korzystać z możliwości, jakie daje współczesna stomatologia. Dzięki temu pacjent może utrzymać zdrowie jamy ustnej.

Lakierowanie zębów – zachowanie po zabiegu

Preparat wykorzystywany do lakierowania zębów działa przez kilkanaście godzin, dlatego w tym czasie nie należy ich myć. Oprócz tego przez dwie godziny trzeba powstrzymywać się przed piciem oraz jedzeniem. Warto odstawić także produkty mleczne. Nasi specjaliści, którzy wykonują lakierowanie zębów, mają w tym duże doświadczenie. Chętnie odpowiadają na pytania pacjentów, a także udzielają niezbędnych wskazówek.

W naszym centrum z największą starannością dbamy o zęby naszych pacjentów. Umów się na wizytę i skorzystaj z doświadczenia ekspertów.

PODZIEL SIĘ:

Czytaj też:

Implanty zębowe – cała szczęka

Implanty to rozwiązanie dla osób, które mają braki w uzębieniu. Problem może stanowić koszt zabiegu. Implanty zębowe – cała szczęka. Cena zabiegu zależy m.in. od doświadczenia lekarza. Dowiedz się, dlaczego implantologia jest tak kosztowną gałęzią protetyki.

Czytaj więcej »

Czy wszczepienie implantów zębowych boli?

Czy implant zęba boli? To pytanie często zadają sobie pacjenci przed zabiegiem implantacji. Ten zabieg jest najskuteczniejszą metodą na trwałe uzupełnienie uzębienia. W poniższym artykule opiszemy, jak wygląda zabieg i czy wstawianie implantu zęba boli.

Czytaj więcej »

Menu