Protezy zębów – kiedy je stosować?

Protezy zębowe – dostępne rodzaje

Protezy zębowe stosowane są wtedy, kiedy pacjent chce uzupełnić braki w uzębieniu. Ze względu na rodzaj mocowania można wyróżnić dwie podstawowe grupy uzupełnień protetycznych – protezy stałe oraz protezy ruchome:

  • do protez stałych zaliczają się między innymi korony, mosty oraz licówki;
  • protezy ruchome to na przykład protezy akrylowe oraz protezy szkieletowe.

W centrum stomatologicznym Galeria Uśmiechu oferujemy oba te rodzaje, oprócz tego zapewniamy naprawę protez zębowych.

Protezy zębowe stałe a ruchome

Pacjenci często zastanawiają się, jakie protezy zębowe wybrać? Podczas konsultacji nasi specjaliści zawsze szczegółowo badają problem i proponują najlepsze rozwiązanie. Dużą popularnością cieszą się protezy ruchome, które pacjenci mogą wyjąć samodzielnie. Sprawdzają przy uzupełnianiu dużych braków, bezzębiu i w sytuacjach, gdy inne sposoby nie wchodzą w grę. Protezy stałe wyglądają bardzo naturalnie, są odpowiednia na przykład do wypełniania niewielkich ubytków. W naszym centrum każdy przypadek traktujemy indywidualnie, protezy zębowe dobieramy do potrzeb pacjenta.

Czy protezy zębowe są trwałe?

Protezy zębowe stałe i ruchome są wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów. Przy normalnym użytkowaniu mogą posłużyć długie lata. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy na przykład wskutek upadku ulegną uszkodzeniu, wtedy potrzebna jest naprawa protez zębowych. Taką usługę oferuje również nasz gabinet, w którym zatrudniamy najlepszych specjalistów z zakresu protetyki.

Jak pielęgnować protezy zębowe?

Protezy zębowe wymagają czyszczenia. Stałe należy myć tak, jak zęby, natomiast ruchome wyjmuje się z jamy ustnej i myje za pomocą szczoteczki. Należy uważać, by jej nie upuścić, ponieważ jeśli pęknie, konieczne będzie klejenie protez zębowych. W Krakowie można to wykonać także w naszym centrum – przypominamy, by nie próbować samodzielnych napraw, ponieważ taka ingerencja może zniszczyć protezę. Wtedy niezbędny będzie zakup nowej.

Protezy zębowe przywracają twarzy dawne rysy oraz estetyczny uśmiech. Jednak najważniejszy aspekt uzupełnień protetycznych to poprawa funkcjonalności uzębienia.

PODZIEL SIĘ:

Czytaj też:

Onlay kompozytowy – kiedy się go stosuje?

Onlay kompozytowy to rodzaj wypełnienia, dzięki któremu można uzupełnić nawet bardzo duży ubytek. Stanowi nowoczesne rozwiązanie i daje estetyczny, a jednocześnie niemal niewidoczny efekt. Już teraz skontaktuj się z naszym centrum stomatologicznym, by umówić konsultację lekarską.

Czytaj więcej »

Inlay kompozytowy – jakie ma zastosowanie

Współczesna stomatologia estetyczna dysponuje wieloma metodami naprawy uszkodzonych zębów. Jedną z nich jest inlay kompozytowy, czyli wypełnienie pomocne przy usuwaniu dużych ubytków. Ten sposób wykorzystujemy również w Galerii Uśmiechu. Czym jest i kto może na nim skorzystać?

Czytaj więcej »

Wybielanie zębów – metody i zastosowanie

Picie kawy i herbaty, a także palenie papierosów przyczyniają się do powstawania nieestetycznych przebarwień. Są one niemożliwe do usunięcia w domu, dlatego w Galerii Uśmiechu oferujemy wybielanie zębów sprawdzonymi metodami, które przywracają biel zębów. Dowiedz się o nim więcej i przekonaj się, że śnieżnobiały uśmiech nie jest trudny do osiągnięcia!

Czytaj więcej »

Bonding – na czym polega?

Wiele osób często nie zdaje sobie sprawy, jak szybko można uzyskać nieskazitelny, biały uśmiech. Jedną z metod jest bonding, czyli nieinwazyjny i bezpieczny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Jak się go przeprowadza i na jakie efekty można liczyć?

Czytaj więcej »

Menu