Czy implant zęba może się nie przyjąć? Objawy odrzucenia implantu zęba

Ludzki system immunologiczny jest stworzony do walki z elementami obcymi w organizmie – do tych zaliczają się nie tylko mikroby czy zanieczyszczenia, ale też właśnie implanty, w tym zębowe. Problemy po implantacji są dość charakterystyczne. Na co zwrócić uwagę po przeprowadzonym zabiegu? Jakie są objawy odrzucenia implantu zęba? Sprawdź!

Co wpływa na odrzucenie implantu zęba?

Na powodzenie implantacji wpływają dwa czynniki: przygotowanie miejsca zabiegu (i pacjenta) do implantacji oraz sam przebieg wszczepiania implantu. Jeśli stomatolog zadba o właściwe przeprowadzenie obu procesów, szansa na wystąpienie powikłań będzie znacznie mniejsza. Pamiętaj jednak, że każdy organizm reaguje inaczej!

Objawy odrzucenia implantu zęba – na to uważaj!

Przeszedłeś zabieg implantacji? Prawdopodobnie tuż po zabiegu będziesz odczuwać dyskomfort i ból – stomatolog zaleci ci zażywanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. To nic alarmującego tuż po zabiegu – pamiętaj, że właśnie do twojej kości został wszczepiony metalowy element. 

Jakie mogą być objawy odrzucenia implantu? To przede wszystkim:

  • ruchliwość implantu;
  • długie gojenie się;
  • nieustępujący stan zapalny i ból, także zębów sąsiadujących z implantem;
  • gorączka, osłabienie, ból gardła;
  • powiększenie węzłów chłonnych.

Jeśli zauważysz u siebie takie objawy, jak najszybciej skontaktuj się ze stomatologiem, który skontroluje stan implantu i podejmie odpowiednie kroki.

Wiesz już, jakie są objawy odrzucenia implantu zęba. Chcesz mieć pewność, że twój implant zostanie wszczepiony prawidłowo, a szanse na jego odrzucenie będą minimalne? Skontaktuj się z Galerią Uśmiechu – doradzimy ci najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu twój uśmiech znów będzie piękny!

PODZIEL SIĘ:

Czytaj też:

Menu