Mostek na implantach – cena leczenia protetycznego

Masz braki w uzębieniu i zdecydowałeś się na mostek na implantach? Cena takiego rozwiązania zależy od wielu czynników – zapoznaj się z nimi i sprawdź, jakie masz opcje leczenia protetycznego!

Jeśli w wyniku urazu lub przebytej choroby straciłeś kilka zębów, ich uzupełnienie za pomocą klasycznych implantów będzie bardzo drogie. Koszt jednego implantu to nawet kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku większych braków w uzębieniu ostateczny koszt leczenia protetycznego jest bardzo wysoki. Rozwiązaniem może być mostek na implantach. Cena takiego rozwiązania jest znacznie korzystniejsza. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Czym jest mostek na implantach?

Mostek na implantach to ekonomiczny sposób na trwałe uzupełnienie braku więcej niż jednego zęba. Takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie mostka na dwóch sąsiednich implantach lub – jeśli ubytek to tylko dwa zęby, na jednym implancie i odpowiednio przygotowanym zębie stałym.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko przyspieszyć leczenie protetyczne, ale też ograniczyć konieczność przygotowania jednego (lub więcej) zębów stałych do założenia mostka. To rozwiązanie stosowane również wtedy, gdy zęby okalające ubytek są zbyt słabe do zamocowania mostka bezpośrednio na nich.

Ile kosztuje mostek na implantach? Cena leczenia protetycznego

Cena zabiegu przede wszystkim zależy od wielkości ubytku, który uzupełni mostek na implantach. Cena obejmować będzie zarówno koszt implantów (ten zależy od tego, z jakich materiałów zostały przygotowane), jak i samego mostka – w jego przypadku również istotna jest liczba uzupełnianych ubytków i materiał wykonania.

W przypadku najpopularniejszego rozwiązania, czyli dwóch implantów i mostka 3-punktowego, koszt leczenia to od 8 do 15 tysięcy złotych. 

Jesteś zainteresowany założeniem mostku na implantach? Zapraszamy do centrum stomatologicznego Galeria Uśmiechu! Nasi specjaliści przedstawią ci możliwe opcje oraz ocenią, czy to rozwiązanie właśnie dla ciebie.

Mostek na implantach to rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno trwałość i dobre cechy użytkowe, jak i mniejszy koszt odbudowy utraconego uzębienia. Nie jest tanie, ale z pewnością pozwala na skuteczne przywrócenie pięknego uśmiechu i zdrowego zgryzu!